AfrykaBlogiKotowateSsakiZwierzęta

Kot czarnołapy – najmniejszy kot Afryki

Kot czarnołapy – najmniejszy dziki kot na Czarnym Lądzie

Mimo, iż wyglądem przypominają zwykłe koty domowe, koty czarnołape są przedstawicielami nieudomowionych  ssaków drapieżnych, które zamieszkują tereny południowej Afryki. Gatunek ten został odkryty około 1824 roku, opisany przez Williama Burchella, angielskiego podróżnika i odkrywcę.

Nie można odmówić im oryginalnego wyglądu – niewielkie rozmiary i wyjątkowe umaszczenie powodują, że koty czarnołape sprawiają wrażenie bardzo uroczych i  przyjaźnie nastawionych do człowieka. W rzeczywistości są bardzo nietowarzyskie, a spotkanie ich w warunkach naturalnych graniczy z niemożliwym. Więcej…

Na spotkanie z kotami czarnołapymi zabiera nas dziś Ewelina na swoim blogu Silence Nature:

Kot czarnołapy – najmniejszy dziki kot Afryki

Kot czarnołapy – najmniejszy dziki kot afrykański

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Kot czarnołapy (Felis nigripes)
Kot czarnołapy (Felis nigripes)

Polecamy


Baza Dinozaurów

6 komentarzy

 1. Właśnie zniszczyliście sobie stronę…………………..po pierwsze czemu wyzyskujecie blogi innych użytkowników, zamiast tworzyć samodzielne artykuły o których nie ma w blogach. Nie wiem może mitologię? (np. O predatorze). Albo Godzilli w końcu?

  1. DinoAnimals to nie tylko nasze artykuły, ale również interesujące artykuły osób, które wraz z nami tworzą zespół DinoAnimals. Dzięki temu czytelnicy zyskują różnorodne opracowania, mogą poznać ciekawe aspekty przedstawione często w niekonwencjonalny sposób. Trudno nazwać to niszczeniem – naszym zdaniem to raczej wzbogacenie treści 🙂

   1. A co Ciebie w tym tak wkurza :)? Blogi to część DinoAnimals i artykuły z nich trafiają na stronę główną, tak jak z innych działów.

 2. Alex napisał:
  ,,A co cię tym wkurza”
  King Carnotaurus Rex napisał:
  ,,A to że okropnie nie nawidze czytać blogów (poza recenzecjami filmów) i to mnie po prostu wkurza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button