BlogiEuropaPolskaPtakiZwierzęta

Skowronek zwyczajny – ptak zwiastujący wiosnę

Skowronek zwyczajny, skowronek polny, skowronek, rolak (Alauda arvensis)

Polskę zamieszkuje ponad 11 milionów par skowronków, co stanowi ok. 25% populacji zamieszkującej kraje Unii Europejskiej. To zatem liczny ptak lęgowy, który pojawia się w naszym kraju wczesną wiosną i kojarzy się głównie z krajobrazem rolniczym. Powstało nawet powiedzenie, że „rolnik wychodzi w pole ze skowronkiem i ze skowronkiem kładzie się spać”.

Na terenie Polski skowronek zwyczajny objęty jest ścisłą ochroną ze względu na malejącą z roku na rok liczebnością.

Na spotkanie ze skowronkami zabiera nas dziś Ewelina na swoim blogu Silence Nature:

Skowronek zwyczajny

Skowronek zwyczajny, skowronek polny, skowronek, rolak (Alauda arvensis)
Skowronek zwyczajny, skowronek polny, skowronek, rolak (Alauda arvensis) Polskę zamieszkuje ponad 11 milionów par skowronków, co stanowi ok. 25% populacji zamieszkującej kraje Unii Europejskiej. To zatem liczny ptak lęgowy, który pojawia się w naszym kraju wczesną wiosną i kojarzy się głównie z krajobrazem rolniczym. Powstało nawet powiedzenie, że „rolnik wychodzi na pole ze skowronkiem i ze skowronkiem kładzie się spać”. więcej…

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Skowronek zwyczajny, skowronek polny, skowronek, rolak (Alauda arvensis)
Skowronek zwyczajny, skowronek polny, skowronek, rolak (Alauda arvensis)

Polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button