BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Alioram (Alioramus) – stalker „mniejszego” formatu

Alioram (Alioramus)

Blogi DinoAnimals

Spektakularne skamieniałości odkryte w 2001 roku pokazują nam, że istnieje o wiele więcej odmian tyranozaurów, niż sądziliśmy wcześniej. Nie wszystkie były megadrapieżnikami przystosowanymi do ” nękania ” i ” ćwiartowania” dużych zdobyczy. Niektóre tyranozaury były mniejsze, smuklejsze i bardziej wyspecjalizowane w nękaniu mniejszych ofiar. Oto jeden z nich – Alioramus, tyranozauroid który różnił się od innych budową ciała i nawykami…. więcej

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Po kliknięciu artykułu, przeniesiecie się do konkretnego blogu.

 Alioram (Alioramus)

ALIORAMUS REMOTUS/ALTAI

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button