BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Bistahieversor sealeyi czyli „Niszczyciel”

Bistahieversor sealeyi – Bisti Beast

Pierwsze szczątki kopalne tego teropoda odkryto na terenie Nowego Meksyku w 1940 roku, po raz pierwszy jednak opisano je dokładnie pięćdziesiąt lat później jako skamieniałości szkieletowe wątpliwego rodzaju Aublysodon mirandus. Bistahieversor miał stosunkowo duży mózg z proporcjonalnie wielkimi płatami węchowymi i innymi cechami, które wyraźnie kojarzyły go z Tyrannosaurus rex. Bistahieversor charakteryzował się większą ilością zębów w szczęce w porównaniu z innymi tyranozaurami.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów zabiera nas dziś do w podróż do okresu kredy, na spotkanie z Bisti Beast.

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej:

Bistahieversor sealeyi

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Bistahieversor sealeyi

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button