BlogiDinozauryDinozaury drapieżneJura

Ornitolest (Ornitholestes ) – ptasi zabójca

Ornitolest (Ornitholestes hermanni)

Ornitholestes był rodzajem niewielkiego celurozaura żyjącego podczas późnego okresu jurajskiego około 155 – 150 mln lat temu na terenach obecnych Stanów Zjednoczonych. Pomimo niewielkich rozmiarów, ze względu na swoją szybkość i zwinność stanowił zapewne śmiertelne zagrożenie dla małych leśnych ssaków, jaszczurek, ptaków a także małych dinozaurów. Niewykluczone, że w celu uzupełnienia diety rabował również gniazda innych dinozaurów. Więcej…

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na wędrówkę pośród jurajskich dinozaurów:

Ornitholestes hermanni

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Ornitholestes hermanni)
Ornitolest (Ornitholestes hermanni)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button