AustraliaAzjaGadyTop 10WężeWęże jadowiteZwierzęta

Najbardziej jadowite węże świata – Top 10 cz. II

Najbardziej jadowite węże świata – Top 10 – cz. II

Który wąż jest najbardziej jadowity na świecie? Najbardziej obiektywną oceną jest ta stworzona na podstawie wskaźnika średniej śmiertelnej dawki LD50. Im niższy wskaźnik, tym mniej jadu jest wymagane, aby spowodować śmierć.

Część pierwszą artykułu dotyczącego najbardziej jadowitych węży świata można znaleźć w artykule: Najbardziej jadowite węże – TOP 35, prezentujemy tam 34 najbardziej jadowite węże żyjące na naszej planecie, wyjaśniamy szczegółowo kwestię wskaźnika LD50, jak również odpowiadamy na pytanie,  dlaczego w pierwszej dziesiątce nie ma kobry królewskiej ani czarnej mamby.

Należy zwrócić uwagę, iż najbardziej jadowity wąż nie jest tożsamy z wężem powodującym największą śmiertelność pośród ludzi.

Liczba ukąszeń węży na świecie w zależności od regionu.

Ile osób każdego roku zabijają węże?

Wg oficjalnych danych z 227 krajów świata, rokrocznie węże dokonują ukąszeń 421 tysięcy ludzi. Powodując w wyniku tych ukąszeń śmierć 20 tysięcy osób. Wg naukowców przygotowujących raport dotyczący ukąszeń oraz śmiertelności, dane te jednak mogą być niekompletne i rzeczywista liczba ukąszeń przez jadowite węże może sięgać 1,84 miliona przypadków, umiera zaś ok. 94 tys. osób w wyniku tych ataków.

Najwięcej takich przypadków odnotowywanych jest na obszarach Afryki Subsaharyjskiej i Azji Południowej, gdzie antidotum jest trudne do uzyskania. Największa liczba ukąszeń i przypadków śmiertelnych ma miejsce w Indiach – odpowiednio: 81,000 i 11,000.

Dziś przegląd pierwszej dziesiątki najbardziej jadowitych węży i krótka charakterystyka każdego z nich.

Najbardziej jadowite węże świata.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Następna strona

Baza Dinozaurów

11 komentarzy

  1. Strach jechać do Australii. Na 10 najbardziej jadowitych węży 9 pochodzi z Australii, zgroza, jak oni tam w ogóle z nimi żyją. Przecież te węże często im wpełzają do domów, brrr

  2. na tydzień byłem w australli i chwyttałem tam nibykobry tajpaany zddradnicaa grzbietobregi
    i węże tygrysie i nie byly straszne:-)

    1. Jeśli już, to pewnie chwytałeś te węże w obiektywie aparatu będąc w ZOO! Kilkakrotnie byłem w Australii w różnych regionach kontynentu. Węże wbrew pozorom nie są wszechobecne. Najczęściej je widać jak zbłądzą i pojawią się na trawniku posesji czy też w basenie! Zawodowy łowca węży z Gold Coast, którego poznałem, dziennie miał wezwania do max. ośmiu takich przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button