AustraliaAzjaGadyTop 10WężeWęże jadowiteZwierzęta

Najbardziej jadowite węże świata – Top 10 cz. II

5. Czarny wąż tygrysi (Notechis ater)

Piąty najbardziej jadowity wąż występuje w południowych i zachodnich rejonach Australii oraz Tasmanii. Zamieszkuje suche obszary skaliste, bagna oraz nadbrzeżne łąki.

Wąż ma barwę ciemnobrązową, czasami z jaśniejszymi miejscami na ciele. Brzuch ma kolor jasny lub szary. Notechis ater osiąga długość do 1,5 metra.

Jego dieta składa się z żab, małych ssaków, jaszczurek oraz innych węży. Jest on zazwyczaj aktywny w ciągu dnia. Wyjątek stanowią tu wyjątkowo upalne dni, kiedy kryje się przez słońcem.

Jego jad jest także silnie toksyczny, a dawka śmiertelna wynosi 0.131. Podobnie jak inne trucizny wpływa na układ nerwowy, funkcjonowanie mięśni oraz krzepnięcie krwi. Ukąszona osoba natychmiast potrzebuje pomocy medycznej.

Czarny wąż tygrysi (Notechis ater).

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Następna strona

Baza Dinozaurów

11 komentarzy

  1. Strach jechać do Australii. Na 10 najbardziej jadowitych węży 9 pochodzi z Australii, zgroza, jak oni tam w ogóle z nimi żyją. Przecież te węże często im wpełzają do domów, brrr

  2. na tydzień byłem w australli i chwyttałem tam nibykobry tajpaany zddradnicaa grzbietobregi
    i węże tygrysie i nie byly straszne:-)

    1. Jeśli już, to pewnie chwytałeś te węże w obiektywie aparatu będąc w ZOO! Kilkakrotnie byłem w Australii w różnych regionach kontynentu. Węże wbrew pozorom nie są wszechobecne. Najczęściej je widać jak zbłądzą i pojawią się na trawniku posesji czy też w basenie! Zawodowy łowca węży z Gold Coast, którego poznałem, dziennie miał wezwania do max. ośmiu takich przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button