AzjaBlogiKotowateLwySsakiZwierzęta

Lew azjatycki – król indyjskich lasów

Lew azjatycki, perski, indyjski (Panthera leo persica)

Ze względu na siłę i odwagę to właśnie on, a nie tygrys został narodowym symbolem Indii. Te groźne bestie walczyły niegdyś z gladiatorami i pożerały chrześcijan w rzymskim Koloseum. Niestety jest jednym z najrzadziej występujących kotów i można go spotkać tylko w jednym miejscu w Indiach.


Na spotkanie z lwami azjatyckimi zabiera nas dziś Kacper na swoim blogu Tsavoren:

Lew azjatycki (Panthera leo persica)

Lew azjatycki, lew perski , lew indyjski (Panthera leo persica)
Lew azjatycki, lew perski , lew indyjski (Panthera leo persica). Ze względu na siłę i odwagę to właśnie on, a nie tygrys został narodowym symbolem Indii. Te groźne bestie walczyły niegdyś z gladiatorami i pożerały Chrześcijan w rzymskim koloseum. Niestety jest jednym z najrzadziej występujących kotów i można go spotkać tylko w jednym miejscu w Indiach. Więcej…

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.


Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Lew azjatycki, lew perski , lew indyjski (Panthera leo persica)
Lew azjatycki, lew perski, lew indyjski (Panthera leo persica)

Polecamy

⇒ Wspieraj ochronę przyrody i nasze działania ⇐

Tagi

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.