AustraliaAzjaGadyTop 10WężeWęże jadowiteZwierzęta

Najbardziej jadowite węże świata – Top 10 cz. II

9. Western Brown snake (Pseudonaja nuchalis)

Dziewiąte miejsce zajął rodzimy australijski wąż. Jest to gad glebowy, który preferuje suche siedliska, ale można go spotkać także w nadmorskich lasach eukaliptusowych.

Ciało Pseudonaja nuchalis przyjmuje barwę brązową lub pomarańczową. U niektórych osobników głowa jest czarna, podczas gdy inne mają kształt litery „V” poniżej głowy. Wąż osiąga długość 1,5 metra. Żywi się on małymi ssakami i gadami.

Jad Pseudonaja nuchalis nie jest wprawdzie bardzo toksyczny – średnia śmiertelna dawka wynosi 0.473, ale wąż może wstrzyknąć w ciało ofiary stosunkowo dużą ilość, co powoduje, że ukąszenia są niebezpieczne. Jad zawiera neurotoksyny, ale zwykle nie mają one wpływu na organizm człowieka. Samo ugryzienie jest bezbolesne i trudne do zauważenia ze względu na niewielkie kły. Objawy to nudności, wymioty, problemy z krzepnięciem krwi, a w rzadkich przypadkach niewydolność nerek. U kotów i psów jad może powodować paraliż

Western Brown snake (Pseudonaja nuchalis).

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Następna strona

Baza Dinozaurów

11 komentarzy

  1. Strach jechać do Australii. Na 10 najbardziej jadowitych węży 9 pochodzi z Australii, zgroza, jak oni tam w ogóle z nimi żyją. Przecież te węże często im wpełzają do domów, brrr

  2. na tydzień byłem w australli i chwyttałem tam nibykobry tajpaany zddradnicaa grzbietobregi
    i węże tygrysie i nie byly straszne:-)

    1. Jeśli już, to pewnie chwytałeś te węże w obiektywie aparatu będąc w ZOO! Kilkakrotnie byłem w Australii w różnych regionach kontynentu. Węże wbrew pozorom nie są wszechobecne. Najczęściej je widać jak zbłądzą i pojawią się na trawniku posesji czy też w basenie! Zawodowy łowca węży z Gold Coast, którego poznałem, dziennie miał wezwania do max. ośmiu takich przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button