24 04 2017


King Kong – ósmy cud świata

Autor:

|

20 marca 2017

|

Edytowany: 21 marca 2017

|

66 komentarzy

|

Kategoria: Małpy / Mitologia / Zwierzęta

King Kong – ósmy cud świata

King Kong – zadziwiające „love story”

Bohater filmów, komiksów, bajek i książek. Przedstawiany jako dzika bestia, pragnąca zabijać ludzi lub istota okradziona z wolności. Sam twórca postaci nazywał ją na początku Bestią. Obserwując działania King Konga, łatwo jednak zauważyć, że jest to zwierzę nie tylko dzikie i niebezpieczne, ale też uspołecznione i inteligentne. Po premierze kolejnej nowej produkcji o King Kongu, pragniemy wspomnieć o nim parę słów.

King Kong

King Kong 2005

Powstanie postaci

Postać King Konga powstała w wyobraźni Meriana Coopera. Ten amerykański filmowiec fascynował się gorylami od dziecka. Czytał na ich temat wiele podróżniczych XIX-wiecznych publikacji. Najmocniej w pamięć zapadły mu historie opisane przez Paula Belloniego Du Chaillu, antropologa i zoologa, podróżującego m.in. po Afryce. Stamtąd właśnie pochodzą opisy potężnych goryli, zwanych „Królami afrykańskich lasów”, czy „Pół-ludźmi, pół-bestiami”. Historie o ogromnych afrykańskich małpach oczarowały małego Meriana.

King Kong

King Kong 1933

Pierwszy „King Kong”

Po raz pierwszy w filmie ogromny goryl pojawił się w roku 1933. Produkcja nosiła tytuł „King Kong” i stała się kanwą dla kolejnych wariacji filmowych, opowiadających o niespotykanie dużym gorylu.

W pierwszym filmie, nazwa została nadana gorylowi przez mieszkańców (fikcyjnej) Wyspy Czaszki, ulokowanej na Oceanie Indyjskim. Na owej wyspie King Kong żyje razem z innymi, równie dużymi, zwierzętami, np. pterozaurami i plezjozaurami. Upadająca ekipa filmowców amerykańskich, kierowana przez Carla Denhama, przechwytuje King Konga i zabiera go do Nowego Jorku, gdzie wystawia go w teatrze jako „Ósmy cud świata”.

Waleczne zwierzę ucieka jednak i wspina się na szczyt Empire State Building. Kong nie wspina się jednak sam, ale razem z aktorką Ann Darrow, którą pragnie chronić. Koniec historii jest tragiczny, nie będziemy jednak zdradzać szczegółów tym, którzy filmu nie widzieli. Wspomnieć jednak należy, że motyw wspinaczki na szczyt drapacza chmur uznawany jest dziś przez wielu za kultowy.

W remake’u z 2005 roku King Kong otrzymuje nazwę naukową Megaprimatus kong. Filmowi „naukowcy” uznają również, że King Kong jest krewnym gigantopiteka lub orangutana, w mniejszym zaś stopniu goryla, którego przypomina.

King Kong

King Kong 1976

Dlaczego King Kong?

Nazwa „Król Kong” (ang. King Kong) została wymyślona przez Coopera. Był on nie tylko miłośnikiem historii o gorylach, lecz także silnych, ciężko brzmiących słów rozpoczynających się na literę „K”. Jego ulubionymi słowami były „Komodo”, „Kodiak” i „Kodak”. Pierwotnie Cooper chciał, aby jego gigantyczny goryl walczył ze smokiem z Komodo (Varanus komodoensis) na Wyspie Komodo.

Ostatecznie pomysł ten nie został jednak wykorzystany w filmie. Cooperowi bardzo spodobało się jednak określenie smoków z Komodo Kings of Komodo – „królami Komodo”. Dzięki niej, a także burzy mózgów ze współpracownikami, Merian wpadł na imię dla swojego goryla, które miało zawierać w sobie pewną tajemnicę, dzikość i romantyzm.

King Kong

King Kong 2005

Wymiary

1933 – King Kong

Cooper przewidywał, że King Kong powinien mierzyć 12,2-15,2 m wysokości. W trakcie trwania pierwszego filmu, wielkość goryla zmienia się. Modele, stworzone przez animatora Willisa O’Breina, mierzyły od 5,5 m do 7,3 m wysokości. W niektórych scenach goryl wydaje się jednak jeszcze wyższy – osiąga maksymalnie ponad 18 m. Cooper przyznał, że chciał, aby w niemal każdym ujęciu Kong miał inne rozmiary. Chodziło mu o jak najlepszy efekt wizualny, nie dbał w tym aspekcie o spójność fabuły. Co ciekawe, sama łapa została zbudowana w skali takiej, jakby Kong mierzył ponad 21 metrów.

King Kong

King Kong 1933

1976 – King Kong

W wersji z roku 1976 King Kong mierzył ponad 12 m wysokości na Wyspie Czaszki i ponad 16 m w Nowym Jorku. W sequelu pt „King Kong żyje”, powstałym 10 lat później, ogromna małpa mierzyła już ponad 18 m.

King Kong

King Kong 2005

2005 – King Kong

W filmie Petera Jacksona z 2005 roku Kong mierzy w całym filmie 7,6 m. Kong w tej wersji wygląda i zachowuje się jak powiększony goryl. Ma powiększony brzuch jak typowy roślinożerca, a poruszając się opiera przednie łapy na zgiętych palcach dłoni, dzięki czemu uzyskano ogromny realizm tej postaci.

Jackson oraz team Weta Digital ochrzcili przyporządkowali Konga do fikcyjnego gatunku Megaprimatus kong sugerując, że wyewoluował on z gigantopiteka (Gigantopithecus).Kong był ostatnim ze swego gatunku.

W filmie został przedstawiony jako już niemłody osobnik, o siwiejącym futrze ze śladami licznych stoczonych bitew, które upamiętniały pokrywające go blizny i skrzywiona szczęka. Dominuje na wyspie, jest królem tego świata. Podobnie jak jego poprzednicy filmowi, posiada znaczną inteligencję i wielką siłę fizyczną; wydaje się jednak znacznie bardziej zwinny i sprawny od swych poprzedników.

King Kong

King Kong 2017

2017 – Kong: Wyspa Czaszki

King Kong, pojawiający się w najnowszej produkcji z roku 2017 pt: „Kong: Wyspa Czaszki”, osiągnął rekordową wysokość 31,7 m. To więcej, niż długość przeciętnego dorosłego płetwala błękitnegonajwiększego znanego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek zamieszkiwało Ziemię.

King Kong – ewolucja wielkości

 • 1933 King Kong ~ 5,5 – 21 m*
 • 1933 Son of Kong ~ 3,7 m
 • 1962 King Kong vs Godzilla ~ 45 m
 • 1967 King Kong Escapes ~ 20 m
 • 1976 King Kong ~ 12-18 m*
 • 1986 King Kong lives ~ 18 m
 • 2005 King Kong ~ 8 m
 • 2017 Kong: Skull Island ~ 31,7 m

*w zależności od ujęcia i modelu

King Kong

King Kong – ewolucja wielkości. Wymiary podane w stopach (1 stopa ~ 30 cm)

Osobowość

King Kong ma wiele wspólnego ze swoimi najbliższymi krewnymi. Podobnie do goryli, posiada bogate i skomplikowane zachowania społeczne. Wykazuje wysoki poziom inteligencji – jest w stanie rozumieć nawet niektóre słowa. Ze względu jednak na brak kontaktów społecznych z innymi kongami, była to istota bardzo dzika i nieokiełznana. Duża potrzeba interakcji społecznej widoczna jest w relacji między King Kongiem i Ann Darrow, którą ogromny goryl pragnie chronić za wszelką cenę.

Znakiem rozpoznawczym konga jest wytrzymałość i ogromna siła. Świadczą o tym sceny walki z takimi gigantami jak V. rex – potomkiem T. rexa, przedstawionym w „King Kongu” Petera Jacksona z 2005 roku. King Kong potrafił odeprzeć atak tego ogromnego teropoda, będąc jednocześnie zwierzęciem zręcznym i działającym mądrze. Goryl potrafi też tworzyć proste narzędzia i broń, umiał jednak się bronić bardziej zwierzęcymi metodami: gryzieniem i rozszarpywaniem. Mimo ogromnych rozmiarów, świetnie się wspinał.

King Kong

King Kong vs V. rex (Vastatosaurus rex) – 2005

King Kong – ciekawostki

 • W pierwotnym szkicu scenariusza, napisanym przez Coopera, King Kong nazywany był po prostu Bestią – The Beast.
 • W połowie roku 2012 ogłoszono tworzenie muzycznej adaptacji opowiadania o King Kongu. Miała zostać przedstawiona w Regent Theater w Melbourne. Premiera spektaklu odbyła się 15 czerwca 2013 roku.
 • W latach ’60-tych XX w. japońskie studio filmowe Toho wyprodukowało 2 filmy opowiadające o wielkiej małpie. Noszą one tytuły: „King Kong kontra Godzilla” i „Ucieczka King Konga”.
 • Do tej pory powstało 8 filmów opowiadających o King Kongu. W roku 2020 wyjść ma kolejna adaptacja, nosząca tytuł „Godzilla kontra Kong”. Notabene dlatego Kong jest w obecnej ekranizacji taki duży, aby mógł zmierzyć się z Godzillą. Z drugiej jednak strony Godzilla z 2014 roku miała aż 106 metrów, więc to nie ta liga… ale zobaczymy 🙂
 • Budżet filmu z 2005 roku przekroczył rekordowe 207 milionów dolarów, stawiając ten film wówczas na czele najkosztowniejszych produkcji filmowych wyprodukowanych do tego czasu. Film zaś zarobił na całym świecie 550 mln dolarów. Najnowsza produkcja ma szansę ten rekord pobić, choć kosztowała „jedynie” 185 mln dolarów 🙂
King Kong

King Kong 2005

Który King Kong

A Wam, który King Kong się najbardziej podobał?

Polecamy

____________________

Zwierzaki się ucieszą jeśli je polubiszDinoAnimals.pl

Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Saola, wół Vu Quang (Pseudoryx nghetinhensis)
Niagara – fascynujący wodospad
Kot jawajski, Mandaryn
Krokodyl różańcowy (Crocodylus porosus)
Muszka owocowa (Drosophila melanogaster)
Kot szkocki zwisłouchy, fold
Spaniel kontynentalny – pies renesansu
Fororak (Phorusrhacos) – przerażający ptak
Rekin polarny, grenlandzki – długowieczny rekin
Mysz domowa (Mus musculus)
Grindwal (Globicephala melas)
Kobra wodna (Naja annulata)
Park Narodowy Krugera
Największe ptaki drapieżne – TOP 10
Bażant szlachetny, pospolity.
Szpic miniaturowy czyli pomeranian
Puma – największy miauczący kot
Tygrys sumatrzański (Panthera tigris sumatrae)
Golden retriever
Lampart – wspaniały myśliwy
Grzywacz chiński

O Autorze

Redakcja DinoAnimals.pl

Wydawnictwo Dobre Ściągi - DobreSciagi.pl, DinoAnimals.pl, DinoAnimals.com, Zonka.pl

(66) Komentarze

 1. Mikołaj
  20 marca 2017 at 22:15

  Ja uwielbiam King Konga z 2005 roku. Uważam, że jest najfajniejszy. Taki realistyczny.

  • Maks
   20 marca 2017 at 22:37

   Też tak uważam, King Kong 2005 wygląda najsensowniej.

 2. Oliwia
  20 marca 2017 at 22:56

  A mnie urzekła ta miłosna historia. A zabawa na lodowisku w Central Parku, cudowna scena.

 3. Wiki
  20 marca 2017 at 23:11

  To ja bym dodała jeszcze kapitalną scenę o zachodzie słońca na górze – ekstra. ten nowy kong jest jakiś taki dziwaczny. Tak jak ta ostatnia Godzilla, bez sensu.

 4. Henryk
  20 marca 2017 at 23:18

  Kiedyś w dzieciństwie oglądałem King Konga z 1976 roku, wtedy to zrobił na mnie wielkie wrażenie. Dzisiaj pewnie byłby strasznie smieszny 🙂

 5. Marta
  20 marca 2017 at 23:22

  King Kong to jest najbardziej zajefajny zwierzęcy bohater w kinie. Był kiedyś też taki film z dużym gorylem ale nie pamiętam teraz tytułu.

  • Marta
   20 marca 2017 at 23:23

   Już wiem – Wielki Joe.

 6. Marta
  20 marca 2017 at 23:24

  A wredny gigantopitek był w księdze dżungli 🙂

 7. Spencer lynx
  21 marca 2017 at 04:32

  Słynną scenę walki Konga z samolotami na szczycie Empire State M.C.Cooper planował od samego początku-sam był bowiem lotnikiem wojskowym z dużym doświadczeniem.To doświadczenie zdobył min.w…Polsce jako ochotnik walczący z bolszewikami w wojnie z 1920 roku (tzw.Eskadra im.Kościuszki). Za wybitne zasługi otrzymał order Virtutti Militari z czego był bardzo dumny.

  Natomiast sam King Kong miał być pierwotnie zwykłym gorylem nieco tylko przerośniętym.Dopiero Wills O’Brien namówił Coopera aby zrobić z małpy olbrzyma.O’Brien-spec od efektów-nakręcił wcześniej kultowy obraz z dinozaurami „Lost World” (w/g prozy Conan Doylea). Ten rewolucyjny film rozbudził na świecie „dinozauromanię” ktora trwa do dzisiaj, był to ówczesny odpowiednik „Parku Jurajskiego”.

  Zastosowana przez O’Briena technika filmowania poklatkowego modeli zwierząt ma korzenie polsko-rosyjsko-litewskie. Jej wynalazcą był zamieszkały w Kownie artysta filmowiec Władysław Starewicz (po mieczu Polak,po kądzieli Rosjanin). Zastosował ją po raz pierwszy tworząc filmy przyrodnicze o życiu owadów.

  Potem zajął się tematyką bajeczno-fantastyczną a dzieła takie jak „Opowieść o Lisie” przyniosły mu światową sławę. Współczesne filmy animowany takie jak np.”Przygody misia Colargola” czy „Miasteczko Hallowen” wykorzystują bez większych zmian techniki opracowane przez Starewicza 100 lat temu. Zaczęło się jednak od żywych robali (chrabąszczy, ważek, motyli) odpowiednio spreparowanych…

  • Redakcja DinoAnimals.pl
   21 marca 2017 at 11:18

   Świetne uzupełnienie artykułu, dziękujemy :)!

   • King Carnotaurus Rex
    22 marca 2017 at 22:09

    Po pierwsze jest błąd to ,,Megaprimathus Kong”, po drugie Godzilla 2014 ma 110 metrów wysokości, a nie 106. Wątpię by King Kong pokonałby Spinozaura, Spinozaur ważył 12 ton, King Kong miał zaledwie 5 ton, a więc Spino jest ponad 2X cięższy od konga.

   • Marek
    22 marca 2017 at 22:30

    Wielkość Godzilli z 2014 roku podawana jest jako 350 albo 355 stóp, więc jest to 106 albo 108 metrów.
    A co do tego Megaprimatus kong to występują oba nazewnictwa i z dużą literą i małą 🙂

   • Mateusz Nowakowski
    25 marca 2017 at 08:56

    Kong zabiłby Spinozaura bez trudu – zabił bowiem naraz aż trzy V.rexy , a każdy jeden z nich był o wiele silniejszy niż Spinozaur ( podobnie jaj T.rex ) Spinozaur nie ważył 12 ton

  • Aleksandra
   21 marca 2017 at 11:35

   A Lost World Arthura Conan Doyle’a był również wielokrotnie ekranizowany. Nawet serial w oparciu o tę książkę nakręcono, choć większość z nas dinozauromanię przypisuje Parkowi Jurajskiemu, to jak widać nie Spielberg był pierwszy, choć nam się tak jawi.

   • King Carnotaurus Rex
    25 marca 2017 at 10:15

    Potrafisz mi to jakoś udowodnić? Czy będziesz mi pokazywał jakieś durne zdjęcie sprzed 3 lat? Według najnowszych analiz Spino miał 12 ton, a Kong tylko 5 ton, A i ten V.rex i T.rex musiały być słabe, bo gdyby miałyby nacisk szczęk 8 ton to by zabiły by Konga na miejscu. Spinozaur miał masywne pazury, jeśli by wbił je w ramiona Konga to olbrzymi goryl byłby bez szans.

   • Mateusz Nowakowski
    25 marca 2017 at 21:16

    Jakie analizy o 12 tonach… podaj rok , badacza , metodę…. i ten ranking co wysyłam Ci na wiki jest z blogu naukowego ( jest to WIARYGODNE ŹRÓDŁO ) Franyos. Online 2016. Nie raz Ci już pisałem rozmiary Spinozaura , ale napiszę jeszcze raz – masa : 6- 7,7 tony ( Ibrahim 2014 , Franyos Online 2014 , Andrea Cau , jednak nie pamiętam w którym roku on badał o a gady )
    Długość : 15 metrów ( Ibrahim 2014 ) lub 15,1 metra ( Franyos online 2016 ) lub 15 – 15,3 metra ( Franyos online 2016 ).
    Jak twierdzi Paul Sereno Spinozaur miał zbyt krótkie tylne kończyny do poruszania się na dwóch nogach. Odnośnie pojedynku z V.rexem lub King Kongiem to oba stwory w pojedynkę pokonałyby każdego teropoda , gdyż są to zwierzęta fikcyjne i mają sporo mocniejszych cech od prawdizwych zwierząt.
    Wracając jednak Andrea Cau porównywał swojego czasu na swoim blogu kręgi Spinozaura i T.rexa Sue – widać , że kręgi T.rexa są bez porównania mocniejsze , więc zwierzę było mocniej zbudowane , masywniejsze i co za tym idzie – cięższe , gdyż to na kręgach i żebrach ( które T.rex również miał daleko mocniejsze ) u teropodów spoczywał największa masa . Sue , Scott Hartman ( Hartman 2013 ) oszacował metodą GDI na 8,4 tony i szacunki te potwierdziło kilku innych naukowców . Mało tego , istnieją osobniki które szacuje się na większe od Sue np. UCMP 137538 – 9 ton masy i 14, 5 metra długości lub MOR 1126 który ( jeśli faktycznie był o 10% większy od Sue ) ważył 11 ton i mierzył 13,5 metra .
    Udajesz eksperta a nie masz bladego pojęcia , masz wyłożone jak na tacy naukowe dowody a dalej sie spierasz !!! Ja dałem Ci już dowody , więc teraz Ty mi daj swoje , choć jeest to pytanie retoryczne , gdyż z naukowych dowodów nie korzystasz.

   • Mateusz Nowakowski
    26 marca 2017 at 08:27

    Btw kiedy pisałem Ci o T.rexie i Spinozaurze na wikiach , to zawsze oprócz rsnkingu pisałem naukowe informacje , tezy naukowców , daty i ch badań..

   • Spencer lynx
    8 kwietnia 2017 at 19:37

    Warto dodać że nakręcony w 1925 roku „Lost World” nie tylko rozbudził zainteresowanie dinozaurami ale też był pierwszym w którym pokazano wielką bestię demmolującą współczesną metropolię.W finale ekipa prof.Challengera przywozi do Londynu żywego brontosaurusa i demonstruje go zachwyconej publice.Jednak dinozaur ucieka z niewoli i sieje w mieście terror-dokładnie taki schemat powtórzono potem w „King Kongu”.Na koniec niszczy Tower Brigde i odpływa Tamizą do morza…Czegoś takiego dotąd w kinie nie było!
    To właśnie „Lost World” stał się ojcem chrzestnym współczesnych filmów o megapotworach-miastobójcach ze słynnymi japońskimi „kaniju” na czele.O czym dziś mało kto pamięta…

   • Robin
    8 kwietnia 2017 at 20:28

    To bowiem dla nas „niemal” tak odległa historia, jak bitwa pod Grunwaldem 🙂 Swoją drogą oglądałem kiedyś przed laty w telewizji nowszą wersję z 2001 roku – film byłby całkiem do przyjęcia gdyby tylko animacja tych dinozaurów nie pozostawiała zbyt wiele do życzenia.

 8. Max
  21 marca 2017 at 13:09

  Zdaję sobie sprawę, że małpa wielkości 30 czy 45 metrów nie mogłaby istnieć, ale ciekawe czy istniałaby szansa na funkcjonowanie takiej 8-metrowej małpy jak w King Kongu z 2005 roku?
  Musiałaby ważyć zdecydowanie więcej niż słoń i raczej byłaby ociężała, gdyby po prostu przeskalować goryla do tych rozmiarów. Takich fiki miki na drzewach pewnie byśmy nie zobaczyli jak w filmie. Z drugiej strony wiemy, że maks co się naturze udało to gigantopitek który mierzył 3 – 3,5 metra i ważył do 500 kg.
  Najwyżsi ludzie bardzo szybko umierają, zazwyczaj na niewydolność krążenia (serce nie jest w stanie obsłużyć tak dużego ciała).
  A może jednak, przecież dinozaury były przecież duże, ale nie były ssakami…
  Chyba jednak nie byłoby to możliwe , w końcu największym ssakiem było indrikoterium i to był maks rozmiarów ssaka.

 9. Olek
  22 marca 2017 at 20:36

  A może jakiś artykuł o prawie skali?

 10. Papik
  23 marca 2017 at 16:52

  King Konga zrobiliście a kiedy chupacabra?!

  • Redakcja DinoAnimals.pl
   23 marca 2017 at 17:12

   Pamiętamy o niej, ponieważ jednak jest mniej popularna, więc odłożyliśmy ją na nieco późniejszy okres. Kończymy w tej chwili książkę na temat tygrysów, więc po jej ukończeniu wrócimy do tematu.

   • Maks
    23 marca 2017 at 22:59

    Piszecie książkę? Kiedy będzie?

   • Redakcja DinoAnimals.pl
    23 marca 2017 at 23:45

    Powinna być gotowa w kwietniu.

   • Maks
    24 marca 2017 at 17:17

    To czekam na nią z niecierpliwością 🙂

   • Alex
    24 marca 2017 at 18:28

    To ja się dołączam 🙂

 11. ych
  23 marca 2017 at 21:47

  Skoro jest już king kong, przydałby się godzilla

 12. Jarosław Janiak
  27 marca 2017 at 23:37

  Najnowszego filmu z 2017 jeszcze nie widziałem.Wszystko fajnie wygląda w tych filmach,tylko wolałbym zakończenie z happy endem.

  • Mika
   27 marca 2017 at 23:45

   W życiu niewiele jest historii z happy endem, więc dlaczego miałyby być w filmach?

  • Łukaszenka
   28 marca 2017 at 17:16

   A ja oglądałem. Myślałem że to nudny i głupi film, ale teraz wiem że jest mega zarąbisty.

   • Olek
    28 marca 2017 at 18:22

    A który jest lepszy? King Kong z 2005 czy z 2017?

   • Viki
    28 marca 2017 at 19:53

    Lepszy jest ten z 2005 roku.

 13. King Carnotaurus Rex
  1 kwietnia 2017 at 15:46

  Lepszy jest z 2017-jest większy (mimo że nie dojrzały!) i waleczniejszy (pokonał SkullClawers ważące 100 ton!) ☺

  • Mika
   1 kwietnia 2017 at 21:50

   Bo sam pewnie ważył ze sto ton albo i więcej 🙂

   • Rafał
    1 kwietnia 2017 at 22:50

    King Kong 2017 ważyłby dużo, dużo więcej… Przyjmując, że jego czaszka akurat w tym filmie była tym razem bardziej zbliżona do czaszki szympansa niż goryla (jak w 2005 roku), to przy ponad 30 metrach wzrostu King Kong ważyłby tyle co ponad 15 750 tysięcy szympansów (uwzględniając skalowanie objętości). Jego waga zatem musiałaby oscylować wokół 1400 ton!
    Jeżeli w kolejnym filmie przyjdzie mu zmierzyć się z Godzillą, to będzie miał trudne zadanie, bo Godzilla z 2014 roku ważyłaby 90 000 ton, a Godzilla z 2016 roku ważyłaby 140 000 – 160 000 ton!

   • King Carnotaurus Rex
    2 kwietnia 2017 at 10:03

    King Kong z 2017 roku faktycznie ważył ponad 100 ton (dokładnie to ważył 158 ton). A King Kong pokonał V.rexa ważącego 10 ton czyli 2X więcej.

 14. King Carnotaurus Rex
  2 kwietnia 2017 at 10:07

  Godzilla 2014 ważył 60,000 ton, a Kong z 2017 ważył 158 ton. Nie wiem jak miałby się zmierzyć z Godzilla skoro nawet noworodek Godzilla-Mynya ważył 8.000 ton! Czyli więcej niż jakikolwiek Kong!

  • Michał
   2 kwietnia 2017 at 10:49

   Też tego nie wiem, ale planują taki film Godzilla kontra Kong, więc któregoś albo powiększą albo zmniejszą?

  • UltraRaptor 171
   3 kwietnia 2017 at 15:34

   SPOILER
   W filmie jedna z postaci powiedziała, że Kong wciąż rośnie, a akcja rozgrywa się w 1973 roku, więc Kong ma 47 lat na urośnięcie 😉

   • Alex
    3 kwietnia 2017 at 15:47

    To jest myśl, faktycznie mógłby jeszcze urosnąć 🙂 Z drugiej jednak strony zarówno King Kong jak i Godzilla w każdym filmie mają różne rozmiary więc twórcy filmów nie bardzo przejmują się tu jakakolwiek logiką 🙂

   • UltraRaptor 171
    13 kwietnia 2017 at 20:42

    Mnie najbardziej ciekawi kto tę walkę wygra. W końcu dorosły Kong mógłby pokonać Godzillę, a sam Godzilla też jest niczego sobie. Ja osobiście uważam, że najpierw będą walczyć, a potem pojawi się jakiś inny potwór (np. King Ghidorah) i będą razem walczyć przeciwku niemu 🙂

   • Rafał
    13 kwietnia 2017 at 20:55

    Pewnie tak, zjednoczą siły przeciwko wspólnemu wrogowi. Ten motyw często w filmach występuje.

   • King Carnotaurus Rex
    24 kwietnia 2017 at 20:18

    Słuchaj nie musisz pisać SPOILER bo to nie Filweb.pl

 15. Achyt
  3 kwietnia 2017 at 15:52

  Heh.. co wy się tak ekscytujecie tym king kongiem… przecież to fikcja, w niej wszystko jest możliwe 🙂

  • Wiktor
   3 kwietnia 2017 at 17:05

   Niby tak, ale mogłaby być ta fikcja nieco zbliżona do prawdy 🙂 Poza tym chyba każdy zadawał sobie kiedyś pytanie, czy taki King Kong mógłby istnieć na prawdę. No bo Godzilla to chyba dla kazdego jasne, że nie mogłaby istnieć nawet po wybuchu rosyjskiej bomby jądrowej choć oni wszystko moją bolsze (większe) :))

 16. Mateusz Nowakowski
  4 kwietnia 2017 at 16:06

  Ja to przeczuwam ,że gdy powstanie artykuł o Godzilii to KCR napiszę ,że Spino by ją pokonał 😀 xd

  • Rino
   4 kwietnia 2017 at 16:19

   Jasne, że tak. Powiększony spino zdmuchnalby Godzille z powierzchni ziemi. Nawet jej płomień oddech by nie pomógł 🙂 W sumie jakby powiększyć spino, to sam mógłby być Godzilla ☺

 17. Mateusz Nowakowski
  6 kwietnia 2017 at 18:35

  Mowisz o starym wyobrazeniu Spinozaura . Wedug najnowszych odkryc pojawilo sie sporo danych , ze byl to rybizerny gad ; a nie ladowy drapiezca ( byc moze byl czworonozny ). Ps. Karnitaurus rex to Ty ? zmieniles nick ?

  • Rino
   6 kwietnia 2017 at 20:25

   Nie, to nie KCR. Z tym powiększonym spino, to był tylko taki żart 😉

   • Mateusz
    7 kwietnia 2017 at 15:50

    W porządku sory , obawiałem się już ,że jesteś jakimś jego kompanem … 😛

  • Karnotaurus rex
   8 kwietnia 2017 at 16:14

   Nie 😂

 18. Redakcja DinoAnimals.pl
  7 kwietnia 2017 at 21:59

  Zapraszamy do testów nowego narzędzia / serwisu – Notatnika.

  Notatnik powstał jako odpowiedź na pojawiające się potrzeby czytelników związane z rozbudowanymi komentarzami. W komentarzach w głównym serwisie nie ma bowiem możliwości dodawania zdjęć.
  Notatnik jest czymś pośrednim pomiędzy komentarzami w serwisie głównym a Blogami.
  Nim uruchomimy na dobre to narzędzie, chcielibyśmy zaprosić stałych czytelników DA do przeprowadzenia testów.

 19. King Carnotaurus Rex
  10 kwietnia 2017 at 22:10

  ,,King Kong tak bardzo kochał Ann Darrow że rozwalił dla niej pół miasta” 😅😆😄😃🙂😁😀 🤣

  • Mateusz Nowakowski
   14 kwietnia 2017 at 06:27

   A Ty tak bardzo kochasz Spinozaura , że strollowałeś dla niego pół Internetu 😀 xd

   • King Carnotaurus Rex
    14 kwietnia 2017 at 13:46

    Pół Internetu? Pół Internetu!?! A YouTube strollowałem? Nie.

   • UltraRaptor 171
    19 kwietnia 2017 at 20:48

    Youtube nie, ale całą resztę tak 😛

 20. King Carnotaurus Rex
  14 kwietnia 2017 at 13:50

  A ty nie bądź taki mądry, bo ty stollowałeś Fardom powerem by wiki więc się nie wymądrzaj. 😤 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😒 😔 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠😤

  • Mateusz Nowakowski
   16 kwietnia 2017 at 09:45

   Strollowałem ? Jak to ? Nikogo nie obraziłem tylko podałem naukowe dowody 😉

  • UltraRaptor 171
   19 kwietnia 2017 at 20:50

   Posłuchaj mnie, Kingu Carnotaurusie Rex’ie! To ty strollowałeś moje dwie wikie oraz inne też!!!

   • Mateusz
    19 kwietnia 2017 at 21:05

    UltraRaptor – nałóż na niego znów tą blokadę i bêdzie pòł kłopotu z głowy

   • King Carnotaurus Rex
    21 kwietnia 2017 at 21:49

    A ty się nie wtrącaj bo nikt cię nie zapraszał 😠. Po za tym T.REZ NIE POLOWAŁ NA NIC, A V.REX JADŁ TYLKO FOEODON FERRUS KTÓRE NIE BYŁO ANI INTELIGENTNE, ANI ZWINNE, ANI SZYBKIE I TAK DALEJ….😠.

   • Mateusz Nowakowski
    22 kwietnia 2017 at 12:53

    A masz jakieś dowody , że T.rex nie polował ? Bo narazie , ani razu nie przedstawiłeś na to i na cokolwiek innego dowodów 😉

 21. Karnotaurus rex
  16 kwietnia 2017 at 10:45

  Redakcjo Kiko (Kong z The Son Of Kong) na pewno miał o wiele więcej niż 3,7 metra, widać gdy walczył Wielkim Niedźwiedziem który miał 3,5 metra w kłębie, a byli równego wzrostu mimo że skoro Wielki Niedźwiedź był 2x większy od Niedźwiedzia Krótkopyskiego, to w pozycji wyprostowanej miałby ok.8 metrów. A Kiko i N. walczyli w pozycji wyprostowanej to tego nie rozumiem 😘

  • King Carnotaurus Rex
   24 kwietnia 2017 at 20:23

   Bo T.rex 😊 był zbyt tłusty i zbyt gruby 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😊 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃😄😅

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl