AfrykaAustraliaAzjaGadyWężeZwierzęta

Pytony (Pythonidae) – fascynujące dusiciele

Pyton siatkowy (Python reticulatus / Malayopython reticulatus)

Najdłuższy wąż współczesnego świata, potrafi osiągać ponad 9 metrów długości i wagę często przekraczającą 100 kg. Obecnie najdłuższy wąż świata to Medusa – w wieku 9 lat miał 767 cm długości i ważył niemal 160 kg. Ponieważ węże te dożywają 21 lat i rosną przez całe życie, a Medusa ma pokarmu pod dostatkiem, właściciel węża liczy na przekroczenie przez Meduzę 10 metrów i zapisanie się w historii jako posiadacz The longest snake ever 🙂 Warto jednak pamiętać, iż przeciętnie węże te nie przekraczają 6 metrów długości.

Medusa – najdłuższy pyton siatkowy na świecie.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9Następna strona

Baza Dinozaurów

13 komentarzy

   1. przeciętnej wielkości jaguar pantanalski samiec vs preciętnej wielkości anakonda zielona samica przeciętnej wielkości jaguar pantanalski samiec vs przeciętnej wielkości pyton siatkowy samica

    1. Wkh nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zwierzęta te są podobnych rozmiarów i mają równe szanse w walce. jednak jeżeli anakonda zaskoczyła jaguara w wodzie ten raczej by nie przeżył. podobnie byłoby z pytonem.

 1. A ja mam pytanie. Ile przeciętny człowiek był by w stanie wytrzymać, będąc duszonym przez pytona. Tak z ciekawości pytam.

    1. Nie chcemy spekulować jak długo człowiek wytrzymałby duszony przez pytona. To zależne jest od tego, czy by się bronił, czy bezwolnie czekał, aż go pyton udusi. Odpowiedź na to pytanie może pozostawimy specjalistom od gadów, którzy na co dzień mają styczność z tymi wężami, a których jest wielu pośród naszych czytelników.

     Znamy z literatury kilka doniesień o śmierci człowieka spowodowanej przez pytony siatkowe. Niektóre ofiary zmarły w wyniku infekcji, a inne z powodu niedotlenienia (duszenie).

     Otrzymaliśmy odpowiedź od hodowcy gadów, będącego kopalnią wiedzy na ich temat, który twierdzi, że oczywiście zależne jest to od wielu czynników, ale w przypadku dużego pytona o długości 6-7 metrów nie zajęłoby to więcej niż kilka minut.

 2. Redakcjo . wiem że już dostałem odpowiedź na to pytanie ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Chodzi o puma(samiec) vs anakonda zielona(samica) i puma(samiec) vs pyton siatkowy(samica)
  zakładając że wszystkie zwierzęta są przeciętnej wagi i wielkości walczą w zamknięciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button