Ameryka PdBlogiNielotyPtakiWymarłeZwierzęta

Fororak, Kelenken i Titanis – ptaki terroru

Rządy ptaków terroru

Można pomyśleć, że ptaki, choć bez wątpienia wspaniałe są jedynie niepozornymi potomkami dinozaurów, które rządziły jurajskimi i kredowymi lądami. Na pierwszy rzut oka można się zgodzić z tą tezą. Problem w tym, iż pomiędzy wyginięciem dinozaurów a ekspansją człowieka było jeszcze „kilka” lat. Całkiem sporo lat 🙂 Wielkie gady zniknęły z powierzchni naszej planety 66-65 mln lat temu. Człowiek zaś pojawił się 260-350 tys. lat temu. W przedziale czasowym dzielącym te dwa wydarzenia swoje 5 minut miały ptaki.

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia fororaki (Phorusrhacidae) – olbrzymie, nielotne ptaki, które stały na szczycie łańcucha pokarmowego i siały terror, któremu nawet ludzie często nie potrafili się przeciwstawić…

Echo tyranii drapieżnych dinozaurów, czyli rządy ptaków terroru

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Ptaki terroru

Polecamy


Baza Dinozaurów

Jeden komentarz

  1. hej przepraszam ale kelenken i titanis to są też fororaki a nie oddzielne rodzaje ptaków prehistorycznych dlaczego je więc oddzielajcie od fororaków są wyjątkowymi fororakami i dlatego pytam?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button