BlogiDinozauryDinozaury drapieżneDinozaury roślinożerne

Kupię, sprzedam dinozaura

Kupno i sprzedaż dinozaurów, handel skamieniałościami

W artykule Do kogo należą dinozaury, poruszyliśmy nie tak tak dawno problematykę handlu dinozaurami, stawiając pytanie do kogo tak naprawdę należą znaleziska i czy handel szkieletami dinozaurów powinien być w ogóle dopuszczalny. Część skamieniałości dinozaurów jak i innych prehistorycznych zwierząt nie jest udostępniana dla szerokiej społeczności i kręgów naukowych, trafia bowiem w ręce prywatnych, bogatych kolekcjonerów. W 1997 roku świat naukowy był podekscytowany wiadomością, że najbardziej kompletny i największy znany szkielet gatunku Tyrannosaurus rex (FMNH PR 2081 „Sue”) został sprzedany na aukcji, która odbyła się w domu aukcyjnym Sotheby’s za rekordową sumę 8,3 mln USD. Zwycięzcą licytacji zostało The Field Museum of Natural History w Chicago, które musiało rywalizować z prywatnymi kolekcjonerami.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów opowiada nam dziś o największych aukcjach dinozaurów, o prywatnych kolekcjach skamieniałości i porusza istotne kwestie dotyczące etyki handlarzy i kolekcjonerów skamieniałości.

Aby przeczytać cały artykuł, trzeba kliknąć obrazek poniżej:

Transakcje materiałem kopalnym i problematyka z nimi związana

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Szkielet dinozaura

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button