BlogiSsakiWymarłeZwierzęta

Entelodont – terminator z przeszłości

Entelodont i Daeodon – przerażające monstra

Czy można było niegdyś być zjedzonym przez świnię? A jakże! Pierwszy rzut oka na któregokolwiek z członków rodziny Entelodontiae i wnioski nasuwają się same. Przed naszymi oczami stoi monstrualna i przerażająca świnia. Ewolucja jednak lubi wprowadzać w błąd pobieżnie spoglądających na efekty jej działań. Czy określenia „piekielne świnie” i „świnie terminatory”, które nadano entelodontom, znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości? Sprawdźmy!

Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia Entelodonty – gigantyczne „świnie”, które żyły w eocenie i miocenie (37-16 milionów lat temu). Zerknijmy jak wyglądało życie tych wszystkożernych stworzeń, które stały na szczycie łańcucha pokarmowego.

Entelodont – taka „świnia” z przeszłości

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Entelodont

Polecamy


Baza Dinozaurów

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button