BlogiDinozauryDinozaury drapieżneJuraKredaTrias

Śmiertelne sfory dinozaurów

Analiza grupowych polowań dinozaurów

Czy dinozaury polowały w grupach?

Przyjmując, że przynajmniej niektóre z drapieżnych dinozaurów polowały w sforach, to należy zadać pytanie do jakiego stopnia takie wspólne polowanie miało miejsce. Jedną z możliwości jest, że nie było określonych grup jako takich, a raczej był to nieco przypadkowy zbiór drapieżników, które krążyły po obrzeżach stada, a niektóre z nich przypuszczały atak na grupy roślinożerców próbując odseparować starsze i schorowane lub młode osobniki, które stanowiły łatwiejszy łup.

Czy grupowe ataki zdarzały się często, czy były incydentalne? Czy było to świadome i zamierzone działanie, czy raczej kwestia przypadku?

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na spotkanie z drapieżnikami okresu jury i kredy oraz na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „Czy dinozaury polowały w grupach, czy też robiły to samodzielnie?”:

Śmiertelne sfory

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaury vs alamozaur – grupowe polowanie

Polecamy


Baza Dinozaurów

3 komentarzy

    1. Powszechnie się uważa, że raptory były niby rozgarnięte i mogły działać w grupie. Jak było jednak naprawdę, tego się zapewne nie dowiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button