BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Sue – największy Tyrannosaurus rex

Sue – największy tyranozaur

Choć w epoce dinozaurów rozwinęły się najrozmaitsze rodzaje teropodów to jednak żaden z nich nie uzyskał takiego rozgłosu jak Tyrannosaurus rex. Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci odnaleziono wiele bardziej lub mniej kompletnych okazów tego mięsożercy jednak żaden z nich nie stał się tak sławny jak okaz odnaleziony w 1990 roku skatalogowany jako FMNH PR 2081, który otrzymał nazwę ”Sue”.


Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na spotkanie z największym dotychczas odkrytym tyranozaurem FMNH PR2081, znanym lepiej jako Sue. Sue to jednocześnie najbardziej kompletny szkielet tyranozaura, jaki dotychczas udało się odkryć.

„Sue” Tyrannosaurus

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Sue – T. rex

Polecamy

Wesprzyj nas - pomóż zwierzakom

4 komentarzy

 1. Panie Krzysztofie mam do Pana prośbę, mój 9 letni syn od niedawna zaczął bardzo intensywnie interesować się Dinozaurami ( bardzo lubi Pana blog ) w związku z czym miała bym do Pana prośbę – czy mógłbym mi Pan polecić jakieś filmy dokumentalne , literaturę związaną z tymi wspaniałymi wymarłymi zwierzętami, która mogła by interesować i jednocześnie pogłębiać wiedzę mojego synka na temat dinozaurów.

  1. O,panie Krzysiu,już do ciebie piszą ludzie na zlecenie 🙂 ,widzę że robi się takie prowizoryczne okienko „drive thru”,niech pan pozwoli że zrobię robotę za pana,ja polecam:
   -Pojedynek Dinozaurów:Sztuka Adaptacji (z super dokładnymi danymi)
   -Wędrówki z Dinozaurami (poznałem tu moje pierwsze dinozaury)
   -Park Prehistoryczny (co prawda alternatywna historia o przenoszeniu dinozaurów i nie tylko,do naszych czasów w sposób stworzenia parku z nimi ale jest to też w pewnym sensie „nośnik danych” tak jak wcześniejsze produkcje)
   Na razie to tyle rzeczy moim zdaniem najlepszych ,które mogę zaoferować,życzę pani miłego dnia 🙂 .

   1. Mnie Park prehistoryczny i Wędrówki z dinozaurami z Nigelem przypadły do gustu. Dzięki nim trafiłem tutaj do DA chcąc pogłębić wiedzę na temat Deinozucha i innych dinozaurów. W obu serialach jest trochę małych błędów, ale z pewnością warto je obejrzeć. Scena ważenia argentynozaurów – bezcenna 🙂

    1. 1.Pamiętam że deinozuch był w ostatnim odcinku Parku Prehistorycznego 🙂 .
     2.Hehe,też pamiętam scene z argentynozaurami,będące ważone wagami do tirów,piękne czasy 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.