Pyton oliwkowy (Liasis olivaceus)
Liasis olivaceus, powszechnie określany jako pyton oliwkowy ze względu na swoje ubarwienie. Wąż ten jest jednym z największych węży Australii. Obecnie klasyfikuje się dwa podgatunki pytona oliwkowego
- L. o. barroni – większy podgatunek (300 – powyżej 400 cm długości)
- L. o. olivaceus – mniejszy podgatunek (200 – 300 cm długości)
Wąż ten nie jest jadowity – to typowy dusiciel. Czasami mylony jest z jadowitą mulgą (Pseudechis australis) i z tego powodu zabijany. Dorosłe osobniki mogą przekraczać 400 cm długości. Jego zasięg występowania to północne tereny Australii. Pyton oliwkowy odżywia się małymi ssakami, ptakami i gadami.
Opiszecie „wegetariańskie piranie” tometes camunani?
Wspomnieliśmy o nich (dzięki Tobie) w artykule na temat piranii. Oddzielnego artykułu nie będziemy jednak przygotowywali.
przeciętnej wielkości jaguar pantanalski samiec vs preciętnej wielkości anakonda zielona samica przeciętnej wielkości jaguar pantanalski samiec vs przeciętnej wielkości pyton siatkowy samica
Wkh nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zwierzęta te są podobnych rozmiarów i mają równe szanse w walce. jednak jeżeli anakonda zaskoczyła jaguara w wodzie ten raczej by nie przeżył. podobnie byłoby z pytonem.
bardzo fajne
zrubcie artykuł o helodermie arizońskiej i meksykańskiej
To dobra myśl, umknął nam ten temat. Wkrótce je przybliżymy.
A ja mam pytanie. Ile przeciętny człowiek był by w stanie wytrzymać, będąc duszonym przez pytona. Tak z ciekawości pytam.
A ja też mam pytanie, czy 5 metrowy pyton udusił by człowieka postury Pudziana?
Jeśli by go zaskoczył i owinąłby mu się wokół szyi, to tak. W przeciwnym razie, silny człowiek, który nie dałby sobie opleść rąk wokół ciała, uwolniłby się.
A moje pytanko?
Nie chcemy spekulować jak długo człowiek wytrzymałby duszony przez pytona. To zależne jest od tego, czy by się bronił, czy bezwolnie czekał, aż go pyton udusi. Odpowiedź na to pytanie może pozostawimy specjalistom od gadów, którzy na co dzień mają styczność z tymi wężami, a których jest wielu pośród naszych czytelników.
Znamy z literatury kilka doniesień o śmierci człowieka spowodowanej przez pytony siatkowe. Niektóre ofiary zmarły w wyniku infekcji, a inne z powodu niedotlenienia (duszenie).
Otrzymaliśmy odpowiedź od hodowcy gadów, będącego kopalnią wiedzy na ich temat, który twierdzi, że oczywiście zależne jest to od wielu czynników, ale w przypadku dużego pytona o długości 6-7 metrów nie zajęłoby to więcej niż kilka minut.
Redakcjo . wiem że już dostałem odpowiedź na to pytanie ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Chodzi o puma(samiec) vs anakonda zielona(samica) i puma(samiec) vs pyton siatkowy(samica)
zakładając że wszystkie zwierzęta są przeciętnej wagi i wielkości walczą w zamknięciu