BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Qianzhousaurus czyli Pinokio rex

Qianzhousaurus czyli Pinokio rex

Blogi DinoAnimals

Qianzhousaurus czyli tyranozaur długopyski jest rodzajem celulozaura. Pieszczotliwy przydomek ”Pinokio” zyskał dzięki charakterystycznie wydłużonemu pyskowi, który był o 35% dłuższy w porównaniu do innych przedstawicieli… więcej

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Po kliknięciu artykułu, przeniesiecie się do konkretnego blogu.

Qianzhousaurus sinensis

QIANZHOUSAURUS SINENSIS

Polecamy


Baza Dinozaurów

4 komentarzy

  1. Tymku wcześniejszy szacunek masy i długości jest nieaktualny, gdyż Qianzhousaurus sinensis został uznany za drugi ważny gatunek Alioramus. Obecnie wcześniej wspomniany jest najstarszym i największym okazem Alioramus a długość i masę okazu skatalogowanego jako GM F 10004 – 1 szacuje się na 636 cm i masę 757 kg , wysokość ok. 213 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button