BlogiDinozauryDinozaury drapieżneKreda

Tyranozaur – niezwykła regeneracja organizmu

Tyranozaur (Tyrannosaurus) – sztuka przetrwania w brutalnym świecie dinozaurów

Tyrannosaurus rex – najgroźniejszy prehistoryczny drapieżnik lądowy. Ogromny, wyposażony potężne szczęki, niezwykłą siłę, był bezwzględny. Jednak nie każda z jego ofiar poddawała się bez walki, nie każde starcie przebiegało „po jego myśli’”. Każda z ran odniesionych w potyczkach, mogła okazać się śmiertelna. Jak tyranozaur odzyskiwał siły, jak się regenerował po śmiertelnych starciach? Paleontolodzy przy użyciu nowych technik naukowych, coraz częściej odsłaniają przed nami niesamowite zdolności przetrwania tyranozaurów.

Krzysztof z blogu Czas Tytanów odkrywa dziś przed nami niezwykłe zdolności regeneracji tyranozaurów i innych wielkich teropodów. Tajemnice, które pozostawały w ukryciu przez 65 milionów lat. Zapraszamy na spotkanie z największymi drapieżnikami kredy.

Co cię nie zabije to cię wzmocni

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaur (Tyrannosaurus)

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button