Z pracowni polskiego paleoartysty
Już dziś można przeczytać interesujący wywiad z Marcinem Ambrozikiem – wyjątkowym polskim artystą, który swoimi pracami przywraca do życia prehistoryczne stworzenia. To, co wyróżnia jego twórczość, to niezwykła dbałość o detale anatomiczne i środowiskowe oraz tradycyjne podejście do sztuki – wiele jego prac powstaje techniką malarstwa olejnego, gdzie pojedyncze dzieło może pochłonąć nawet 600 godzin pracy.
Marcin specjalizuje się nie tylko w przedstawianiu powszechnie znanych dinozaurów, ale często sięga po mniej popularne gatunki, w tym te odkryte na terenie Polski. Jego prace można już podziwiać w prestiżowych instytucjach, a niektóre z nich powstają na zlecenie światowej klasy naukowców przy projektach, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego.
W wywiadzie artysta zdradza kulisy swojej pasji, opowiada o technikach twórczych i dzieli się fascynującymi szczegółami dotyczącymi rekonstrukcji wymarłych gatunków. Dowiemy się również, jak od dziecięcych rysunków dinozaurów doszedł do współpracy z muzeami i uniwersytetami.
Szczególnie interesująca jest jego filozofia tworzenia – Marcin nie tylko odtwarza anatomię prehistorycznych stworzeń, ale stara się pokazać je jako żywe istoty, z ich zachowaniami i w naturalnym środowisku, podobnie jak współcześni fotografowie przyrody prezentują dzisiejsze gatunki.
Zapraszamy wraz Krzysztofem z blogu Czas Tytanów na wywiad Marcinem Ambrozikiem, polskim paleoartystą
Aby przeczytać cały wywiad, trzeba kliknąć obrazek poniżej i przejść na blog:
‘’Cudzych chwalimy swego nie znamy sami nie wiemy co posiadamy’’
Blogi DinoAnimals
W cyklu artykułów z Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.
Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.
W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.
Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.
Nie odpowiadamy w blogach za warstwę językową ani merytoryczną artykułów – to teksty autorów, w które w żaden sposób nie ingerujemy.