DinozauryDinozaury drapieżneDinozaury roślinożerneJuraKredaOpracowaniaPterozauryRaptoryTrias

Baza dinozaurów – największa na świecie

Tribute to Dinosaurs – największa na świecie baza dinozaurów

Pod koniec grudnia 2014 roku zaprezentowaliśmy największą na świecie bazę dinozaurów, zawierającą wówczas ponad 2500 tysiąca gatunków. Była to pierwsza odsłona Tribute to Dinosaurs – baza zawierała wszystkie znane nauce gatunki. Przedstawione zostały w niej wszystkie znane nauce rodzaje i gatunki dinozaurów, ich wymiary, odkrywcy, klasyfikacja, miejsce odnalezienia szczątków każdego dinozaura i opisy materiałów kopalnych. Baza ta stanowiła trzon do powstania nowego, rozszerzonego wydania, które mamy przyjemność dziś zaprezentować.

Nowa odsłona bazy dinozaurów – AD 2020

Dziś prezentujemy nową odsłonę największej i najbardziej kompletnej bazy dinozaurów na świecie. Tak – możemy być z tego dumni, baza bowiem powstała w Polsce. Nie jest to jakiś wtórny projekt, czy tłumaczenie. To oryginalny pomysł i realizacja.
Tribute to Dinosaurs 2020 to projekt, który został ukończony po wielu miesiącach intensywnej pracy Krzysztofa, którego fani dinozaurów doskonale znają z blogu Świat dinozaurów oraz odpowiedzi na liczne pytania dotyczące dinozaurów.

Baza wszystkich Dinozaurów – Tribute to Dinosaurs

Jak powstała największa na świecie baza dinozaurów?

Choć wydawać by się mogło, że do przygotowania takiego projektu potrzeba byłoby sztabu ludzi, podobnie jak do stworzenia DinoAnimals i worka pieniędzy, to okazuje się, że jest to możliwe do przeprowadzenia bez wielkich nakładów. Chociaż nie dysponujemy środkami takimi jak ze strony Rządu otrzymuje np. Puszcza.tv (7.2 mln zł), to nasze projekty są tysiąc razy większe, podczas gdy nasz budżet miesięczny to raptem 1000 zł (jeden tysiąc złotych).

Bazę udostępniamy bezpłatnie…

Choć jak powiedział Ojciec Rydzyk, jak coś jest bezpłatne, to nikt tego nie docenia, to pomimo gigantycznego nakładu pracy zdecydowaliśmy się na bezpłatne udostępnienie bazy do użytku domowego. W zamian,  gdybyście przypadkiem uznali, że to co robimy jest godne uwagi i wartościowe, zapraszamy do wsparcia naszej pracy – Wsparcie dla zwierzaków. Trochę w to wprawdzie powątpiewamy, bo z 5 milionów osób, które nas rocznie odwiedzają, w tym roku wsparła nas tylko jednak osoba, ale być może jest jednak w Polsce więcej osób, dla których edukacja ma znaczenie.

Baza do pobrania

Więcej na temat projektu bazy przeczytacie w dedykowanym serwisie, w którym będą pojawiały się aktualizacje bazy. Znajduje się tam również cała baza do pobrania – trzeba kliknąć obrazek poniżej, który przeniesie Was do tego serwisu:

Baza wszystkich dinozaurów

Polecamy


Baza Dinozaurów

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button