BlogiDinozauryDinozaury drapieżneJuraKreda

Największe teropody – największe drapieżne dinozaury

Największe teropody

Na przestrzeni ostatnich lat dane dotyczące wielkości największych dinozaurów mięsożernych, które zamieszkiwały niegdyś naszą planetę, zmieniały się jak w kalejdoskopie. Dinozaury „zmniejszały” lub „powiększały” swoje rozmiary. Dziś Krzysztof na swoim blogu dokonał podsumowania i prezentacji najbardziej aktualnych szacunków długości i masy największych dinozaurów drapieżnych. Dane pochodzą z lat 2017 – 2019. Zapraszamy więc na walkę o tron największych mięsożerców.

Krzysztof i jego Czas Tytanów zapraszają na spotkanie z gigantami okresu kredy:

Walka o tron

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tyranozaur Scotty

Polecamy

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.