AzjaBlogiKotowateSsakiTygrysyWymarłeZwierzęta

Tygrys balijski, tygrys z wyspy Bali – najmniejszy tygrys

Tygrys balijski (Panthera tigris balica) – najmniejszy ze wszystkich tygrysów

Występował jedynie na wyspie Bali. Oficjalnie ostatni osobnik został zastrzelony w 1937 roku, choć niepotwierdzone informacje sugerują, że tygrysy te mogły przetrwać do lat 60. XX wieku. Tygrysy balijskie wielkością można porównać do lampartów lub jaguarów.

Tygrysy balijskie miały ciemnopomarańczowe futro i pokryte były mniejszą ilością pasów, niż pozostałe podgatunki. Sporadycznie pomiędzy pasami pojawiały się małe, czarne plamy. Białe futro, którym pokryty był brzuch wyróżniało się bardziej niż u innych podgatunków, ze względu na wspomnianą wcześniej intensywną kolorystykę grzbietu i boków.

Na spotkanie z tygrysami balijskimi zabiera nas dziś Kacper na swoim blogu Tsavoren:

Tygrys balijski

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Tygrys balijski, tygrys z wyspy Bali (Panthera tigris balica)

Polecamy


Baza Dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button