SsakiTop 10WymieranieZwierzęta

Najbardziej zagrożone gatunki ssaków – Top 10

Jeleń baweański, jeleń (jelonek) jawajski (Axis kuhlii)

Przebywa tylko na indonezyjskiej wyspie Bawean, jest zatem gatunkiem endemicznym. Wysokość w kłębie nie przekracza 70 cm, samce dysponują dosyć długim, ale słabo rozgałęzionym porożem. Kryje się w lasach i gęstych zaroślach, w których również sypia i odpoczywa w ciągu dnia. Żyje w małych 5 – 6-osobowych grupach, z czego większość stanowią samice, samców jest maksymalnie dwóch.


Postępująca degradacja siedlisk, kłusownictwo skierowane na zdobywanie jego skór i poroża, mała populacja oraz ograniczony zakres występowania klasyfikuje go jako gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, ponadto, posiada kilku naturalnych wrogów, w tym ptaki drapieżne i duże węże, np. pytony.

Jeleń baweański, jeleń (jelonek) jawajski (Axis kuhlii)
Jeleń baweański, jeleń (jelonek) jawajski (Axis kuhlii).

Wesprzyj nas - pomóż zwierzakom

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Następna strona

7 komentarzy

    1. Gibon czarny żyje w Wietnamie w prowincjach: Lào Cai, Yên Bái, Sơn La, oraz Lai Châu pomiędzy rzekami Czarną i Czerwoną. Zając, o którego pytasz, żyje w centralnych i południowych rejonach półpustynnego Karru w RPA. Niewielkie populacje występują w okolicach: Fraserburga, Sutherland i Northern Cape oraz Victoria West. Nie występuje na żadnym obszarze, który jest objęty ochroną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.