Największe stawonogi prehistorii
Jeśli przeraża Cię wszystko, co pełza, posiada szczękoczułki, może użądlić lub szybko przebiera nóżkami to jest to ostatni moment, żeby wycofać się z czytania niniejszego artykułu 🙂 Pająki, skorpiony, szerszenie, skolopendry czy modliszki straszą ludzi swoim przerażającym wyglądem od początku istnienia naszego gatunku. Potężne szczękoczułki, kolce jadowe, szczypce czy owłosione odwłoki nie są najlepszą reklamą i, co za tym idzie, niewielu jest sympatyków stawonogów na świecie. Choć wielu ludzi ich wygląd może przerażać lub obrzydzać to zgodzić się należy, że jeśli nie posiadają śmiercionośnej broni w postaci jadu lub nie występują w niebezpiecznych chmarach, to raczej nie mogą postraszyć swoim rozmiarem. Raczej trudno sobie wyobrazić, żeby jakikolwiek stawonóg był najniebezpieczniejszym drapieżnikiem danego ekosystemu…
Filip na swoim blogu Potworarium przedstawia gigantyczne stawonogi, ogromne ważki i przerażające potwory morskie. Przeniesiemy się dziś w czasie o 300 milionów lat i prześledzimy jak wyglądało życie tych niezwykłych stworzeń.
Pradawna skala entemofobii, czyli największe stawonogi prehistorii
Blogi DinoAnimals
W cyklu artykułów z Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.
Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.
W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.
Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.