MENU

by • 20 sierpnia 2017 • Dinozaury, Dinozaury wymyślone4 komentarze3764

DINOZAURY W MOJEJ GŁOWIE!#2 URSAVENATOR-NIEDŹWIEDZI ŁOWCA!

No więc witajcie po długiej przerwie! Było długo, ale spokojnie, już wróciłem 🙂 Zapraszam teraz na TEN artykuł o mojej dotychczasowej dumie. Najciekawszym Dinozaurem (jak na razie) Z Mojej Głowy! Oto Ursavenator!

OPIS

Ursavenator. Nazwa ta oznacza Niedźwiedziego Łowcę. I jak najbardziej pasuje. Abelizaury wyewoluowały w trzy grupy:pierwszą: Gigaabelizaury, których budowa nie zmieniła się za bardzo od czasu Kredy oprócz całkowitego utracenia przednich łap i nieznacznego powiększenia rozmiarów, Velocivenatory czyli już całkiem nowa grupa abelizaurów uzbrojona w dłuższe szczęki przypominające te Karcharodontozaurów z Kredy, czteropalczaste chwytne przednie łapy i mocno zbudowane tylne nogi przystosowane do biegu. Drapieżcy z tej grupy osiągają do maksymalnie 7 metrów.

Pozostała jedna grupa. Największych. Całkiem nowych abelizaurów. Mianowicie Lurduvenatory czyli ciężcy łowcy. Do nich należy Ursavenator. Olbrzymi ponad 18 metrowy wszystkożerca o wadze ponad 10-ciu ton. Abelizaury jeszcze nigdy nie osiągnęły takich rozmiarów.

No cóż 🙂 Ursavenatora nie rysowałem już tak trafnie. Wyszedł dopiero za 5 razem -_- Efekt macie poniżej.

Duży samiec Ursavenatora atakujący górskiego ornitopoda.

Ursavenator jest bardzo dużym dinozaurem. Jest wszystkożercą. W zachowaniu i wyglądzie, bardzo przypomina ogromnego niedźwiedzia.

Ursavenator ma olbrzymią-2 metrową czaszkę oraz potężne szczęki wypełnione zębami. Kłami, siekaczami i trzonowcami. Ursavenator jest wszystkożerny. Kły służą do zabijania ofiary. Wżerania się w jej ciało. Siekacze przytrzymują ją. Jedynie trzonowce służą do miażdżenia owocy, trawy i innych roślin.

Ursavenator ma najczulsze powonienie w Świecie Dinozaurów. Żadne zwierzę nie miało i nie będzie mieć równie dobrego węchu! Nie mówiąc już o wielkości terenu Ursavenatora. Ten często obejmuje ¾ góry wokół, której mieszka. Właśnie w górach jest jego środowisko.

Ale wróćmy do budowy. Ursavenator ma nisko osadzone oczy, którymi niewiele widzi. Musi więc polegać na węchu i wyśmienitym słuchu, jak nosorożce. Ten olbrzym dysponuje jeszcze rogiem na czubku czaszki, którym samce walczą w starciach o Samicę. W tamtym czasie na łąkach zbiera się od 3 do 7 „okolicznych” Ursavenatorów. Samce wyczuwają woń samic a kiedy napotkają rywali walczą, bardzo brutalnie się raniąc. Większość starć jednak kończy się tylko na kilku ciosach po, których słabszy osobnik uznaje, że został pokonany.

Samica składa maksymalnie 4 jaja, których pilnuję na śmierć i życie. Samice i młode są ze sobą bardzo związane. Co ciekawe jaja rosną razem z młodym w środku.

Kiedy młode jest już gotowe do wylęgu jaja przestają rosnąć(w sumie bardziej się rozciągać, bo mają sprężyste skorupki 🙂 ) a młode przebija się ostrymi pazurkami. W przyszłości te jego pazurki będą mieć ponad 30 centymetrów więc… …no fajnie 🙂

Samica pozostaje z młodymi przez ponad 7 lat. Po tak długim czasie przechodzi często długie i wzruszające pożegnanie z młodymi, które muszą już zacząć samotne życie… …Potem cykl zaczyna się od nowa. Ursavenatory mieszkają w najwyższych górach Ameryki Północnej. Abelizaury przeszły przez przesmyk (ale to śmiesznie brzmi 😉 ) między Ameryką Północną a Ameryką Południową. Obecnie abelizaury zamieszkują nawet Antarktydę. Zdominowały całą Ziemię 🙂

OK to tyle. Wypatrujcie artykułów bo niedługo powinno ich być całkiem sporo! Więc Na razie!

Samica Ursavenatora podczas wylęgu młodych 🙂

Podobne artykuły

4 odpowiedzi do: "DINOZAURY W MOJEJ GŁOWIE!#2 URSAVENATOR-NIEDŹWIEDZI ŁOWCA!"

  1. Ted napisał(a):

    Kacper, powinieneś zając się wkrótce tworzeniem paleoart. Masz talent!

  2. JBon PTronic 137 napisał(a):

    Kacper mam dla ciebie kilka pomysłów.
    W trzeciej części zrób jakiegoś ankylozauroida.
    W czwartej części zrób jakiegoś stegozauroida.
    W piątej części zrób jakiegoś pterozaura.
    W szóstej części zrób jakiegoś gada morskiego.
    W siódmej części zrób jakiegoś spinozauroida.
    W ósmej części zrób jakiegoś zauropoda.
    W dziewiątej części zrób jakiegoś prozauropoda.
    To wszystkie pomysły które mam 🙂 .

  3. JBon PTronic 137 napisał(a):

    Hej Kacper,mówiłeś że niedługo będzie sporo artykułów,chyba chodziło ci o DŁUGO nie będzie nowych artykułów.

Dodaj komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin