MENU

by • 23 stycznia 2018 • Dinozaury, Teropody6 komentarzy2225

Spinozaur-jak on wreszcie wygląda?! >:(

Cześć!

Dzisiaj chciałbym trochę wyjaśnić na temat tego całego zamieszania ze Spinozaurem, powiem coś moim zdaniem oraz zdaniem moich przyjaciół, również animujących w Pivocie (Pivoterów) czyli Michała I Maćka 😛

Zapraszam

Zapraszam! Zapraszam! Wejdź do mojego saloniku podyskutujemy sobie dzisiaj. Zapraszam! Usiądź tutaj, porozmawiajmy!”

-Spinozaur

Dobra a teraz na poważnie.

Wszyscy wiedzą jak układała się historia Spinozaura i jak on teraz wygląda…

Kiedy odkrył go Ernst Stromer (chyba dobrze napisałem o ile pamiętam :D) myślano, że był teropodem takim jak na przykład tyranozaur o dużej silnej czaszce i postawie kangura (tak wtedy sobie wyobrażano dinozaury)

Później kiedy szczątki zostały zbombardowane podczas II Wojny Światowej stracono wszystkie kości Spinozaura. Po kilkudziesięciu latach znaleziono nowe, bardziej kompletne, na których podstawie można było stwierdzić, że Spinozaur był olbrzymim drapieżnikiem o półokrągłym żaglu na plecach i wydłużonych, krokodylich szczękach. Wizerunek ten długo się utrzymywał do czasu WIELKIEJ TEORII NIZARA IBRAHIMA, według której Spinozaur miałby być czworonożny i mieć nieco inny kształt żagla…

Nie spodobało mi się to, musiałem długo się przyzwyczajać a kiedy już się przyzwyczaiłem dowiedziałem się, że Spinozaur znowu był jednak dwunożny, lecz miał taki sam kształt grzebienia jak mówił Nizar Ibrahim.

Skąd?
Niedawno pisałem z Pivoterem nazywanym „Liopleurodon Fragilis” powiedział on, że pisał o tym z samym Nizarem (albo Nizaarem XD) na jego stronie internetowej i powiedział on, że spinozaur poruszał się na dwóch łapach.

Namieszało mi to w głowie, nie wiedziałem czy wierzyć w to, czy nie zwłaszcza, że Liopleurodon nie raz mnie już okłamał.

Później pisałem sobie z różnymi Polskimi Pivoterami. Jeden z nich-Michał przedstawił jak było naprawdę, zgadzam się z tym.

Oto co napisał:

Nawet jeśli miał krótkie nogi to po 1.Nie mógł chodzić w sposób przedstawiony w mediach (jak goryl) a raczej by stawiał łapy jak np. Krokodyle (cała stopa/dłoń przylega do ziemi) 2.Miał jak na Teropoda bardzo długi ogon, który był w stanie zbalansować resztę ciała (chodził by wtedy trochę podobnie jak Godzilla [czyli w postawie półwyprostowanej] ) 3.Zredukowane kończyny nie znaczą, że był czworonogiem, wg takiego poglądu Majungasaurus, Kaczki itp. byłyby czworonożne.”

Co tu dużo mówić, cała prawda.

Tak jak Michał powiedział, te wszystkie cechy to nie wymus czworonożnej postawy…

Co prawda w teorii Nizaara było coś o postawie półwyprostowanej, lecz szybko ten temat został zamknięty. Z kolei inny Pivoter-Maciek powiedział, że pisał z ludźmi od Dinozaury.com

Tam napisali mu, że jeśli nie ma żadnych dowodów to spinozaur dalej jest czworonożny…

Nie wiem jak przebiegała ta rozmowa ale chyba ważniejsze jest zdanie samego Nizaara, autora starej teorii, i Michała gdyż jest mocno poparte.

Zapraszam do dyskutowania na ten temat w komentarzach i zachęcam do obejrzenia tego:

Haha cały Spinozaur 😀

siedzi sobie w swoim saloniku 😛

Podobne artykuły

6 odpowiedzi do: "Spinozaur-jak on wreszcie wygląda?! >:("

  1. Malwina napisał(a):

    Kacper fajnie, że twój blog ożył 🙂

  2. Higgs napisał(a):

    Super, że wróciłeś. Wnosisz dużo humoru do świata dinozaurów 🙂

  3. Ben napisał(a):

    Fajny artykuł.

Dodaj komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin