MENU

by • 30 lipca 2017 • Dinozaury, Dinozaury wymyślone5 komentarzy1653

DINOZAURY W MOJEJ GŁOWIE!#1 ALLOCERATOPS-BIZON-CERATOPS?!

Siedzę sobie tutaj i myślę co by tu dla Was napisać… aż wreszcie dostaje olśnienia! Poprowadzę własną ewolucję dinozaurów! Alternatywę! A więc siadajcie i czytajcie! W serii tych artykułów postaram się wam odpowiedzieć na to pytanie:

CO BY BYŁO GDYBY DINOZAURY NIE WYGINĘŁY?

KONCEPT!

Zaczynać chciałem czymś roślinożernym, jednak nie mniej ciekawym 😉 Tak powstał Alloceratops! Chciałem mieć dobrze chronionego roślinożercę, który żył by na tych samych terenach i ogólnie-byłby bardzo podobny do dzisiejszego bizona. Tak więc usiadłem przy biurku i zacząłem rysować 🙂 Wyszło nieźle i oto macie pod tymi słowami pierwotny rysunek Alloceratopsa. Zdziwiłem się, gdyż wyszło super za pierwszym razem 😉

Pierwszy raz!Alloceratops rekonstrukcja By Me 🙂 Telefon 😉

OPIS
Alloceratops żyje w naszych czasach. Teoretycznie naszych… …asteroidy wcale nie było. Tak więc dinozaury przeżyły te 66 milionów lat i mamy je w czasach „współczesnych”. Ale wróćmy do naszego roślinożercy.

Z postury jest potężnym, bo 12 metrowym ceratopsem, potomkiem triceratopsa. Waży ponad 15 ton lecz tak jak nosorożce potrafi szybko biegać i szarżować.

U tych dinozaurów występują niespotykane u ceratopsów relacje rodzicielskie. Samiec zawsze żyje z samicą i wychowuje z nią młode.

W okresie godów powstają wielkie stada tych roślinożerców, gdzie samce walczą o samice. Są to jednak tylko młode samce, które jeszcze nie znalazły „tej jedynej” 😉

Dinozaur ma wielką i szeroką kryzę. Jego pokryty futrem garb w połączeniu z prawdziwą wysokością daje ponad 5 metrów wysokości.

Alloceratops pokryty jest twardą skórą niczym zbroją. Czaszkę zdobią rogi. Dwa na nosie:jeden skierowany do przodu drugi w górę. Kolejne dwa małe rogi na czubku głowy nad oczami i znajdujące się za nimi zgrubienie służą jako taran. Na drapieżniki i rywali 🙂

Dinozaur ma długi język, którym wsadza sobie do twardego dzioba twarde jak i miękkie rośliny. Liczba niewielkich kolców na ogonie świadczy o wieku zwierzęcia. Jeden rok życia=jeden kolec (zupełnie tak jak w komentarzach na YT -_-).

Stworzenie żyje na preriach Środkowej Ameryki Północnej.
No i tyle 🙂 Dajcie znać jak wam się podoba!

PS.Na razie bez obrazków gdyż zaszły pewne problemy 🙁 Jutro dam obrazki…

No i po problemie 😉

Rekonstrukcja By Me dwóch młodych samców w trakcie walki

Podobne artykuły

5 odpowiedzi do: "DINOZAURY W MOJEJ GŁOWIE!#1 ALLOCERATOPS-BIZON-CERATOPS?!"

 1. Olek napisał(a):

  Kacper, no i gdzie jest ten rysunek Alloceratopsa :)?

 2. Higgs napisał(a):

  No Kacper, dałeś czadu. Masz talent :)!

 3. Malwina napisał(a):

  Kacpi, ty to masz wyobraźnię 😉

 4. JBon PTronic 137 napisał(a):

  Moja biografia od triceratopsa do alloceratopsa.
  Triceratops zmniejsza rogi czołowe,oraz rośnie na pysku drugi róg,jego ciało zaczyna pokrywać warstwa igieł imitujących futro,zaczyna przypominać pachyrinozaura,no i jesteśmy przy alloceratopsie 🙂 .

Dodaj komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin