MENU

by • 19 grudnia 2015 • Gady-małe smoki4 komentarze2874

SKÓRA SMOKA -[8]

Jaka jest skóra smoka ?
Niestety nie wiadomo, ponieważ brak jest jakichkolwiek relacji z bezpośredniego z nią kontaktu…
Można się domyślać, że jest przede wszystkim gorąca!
Bo przecież smok, jako wytwarzacz ognia, którym zionie z paszczy i podpala wszystko co zwróci jego niechętną uwagę – musi być gorący w dotyku!!
Ale są to niesprawdzone informacje, ponieważ nie przeżył żaden śmiałek mogący to potwierdzić…
Śmiałek i głupek, ponieważ każdy nawet średnio rozgarnięty człowiekowaty wie, że spotkanie ze smokiem grozi śmiercią a przedtem kalectwem ! A do wątpliwego wyboru jest zdeptanie szponiastą łapą, ujrzenie z bliska wielkich zębów z dalszymi fatalnymi konsekwencjami- lub kontakt z płomieniem, a wiadomo jak to się kończy …
Tak jest oczywiście w bajkach! A naprawdę?…A naprawdę małe smoki- czyli jaszczurki- mają skórę miłą w dotyku, ciepłą, czasem szorstką a przeważnie gładką.
Skóra pokryta jest łuskami, czasem bardzo kolorowymi.
Gładką skórę mają na przykład gekony, warany czy też agamy błotne.
Szorstką skórę mają agamy brodate, ponieważ oprócz łusek mają drobniutkie kolce na grzbieciku, a na główce i boczkach większe i sterczące.
Moja Słodka Gamcia tak właśnie wyglądała.
Gdy była spokojna i zadowolona jej kolce były mięciutkie i kładły się przy gładzeniu. Za to gdy była wkurzona- kolce sterczały i robiły się twarde! Dawała mi w ten sposób do zrozumienia, że nie życzy sobie żadnego dotykania , głaskania i innych bezpośrednich kontaktów- bo nie i nie zamierza się tłumaczyć:))

A w ogóle to ręce przy sobie, bo może jeszcze kolce napompować w znany sobie i innym wkurzonym jaszczurkom sposób i skończy się to poważnym pokłuciem! Do krwi.

Podobne artykuły

4 odpowiedzi do: "SKÓRA SMOKA -[8]"

  1. Ola napisał(a):

    W życiu nie przypuszczałam, że gady maja miła w dotyku skórę 🙂 Pewnie dlatego, ze jestem zwolenniczką puchatych stworków 😉

  2. Wela napisał(a):

    a do tego gadzia skóra jest bardzo droga 🙂

Dodaj komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem *

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin