MENU

by • 14 listopada 2015 • Gady-małe smokiKomentarz (1)4531

CO SMOKI JEDZĄ?? – [3]

Co smoki jedzą?Jak to co??
Co za pytanie…
Wszyscy wiedzą,że najchętniej przywiązane do skały dziewice!Ostatecznie i mniej chętnie-nieostrożne czterokopytne ssaki przebywające na pobliskich pastwiskach-typu krowa.
Wersja ekstremalna-dla desperatów-to barany !Faszerowane smołą…siarką…Jest to niestety opcja ostateczna i bez happy endu….ŻARTOWAŁAM:))
Jak mały smok-a konkretnie jaszczurka-moze zjeść dziewicę,nie mówiąc już o krowie,prawda?
Ale małe smoki to jednak drapieżniki ! I krwiożercze bestie!:)) Ale ich ofiary mają trochę mniejsze gabaryty.

Są to owady-świerszcze,szarańcza czy karaczany.Te ostatnie nie mają nic wspólnego ze znami ohydnymi prusakami-gnębiącymi niektórych przedstawicieli człowiekowatych:)) i nie przyznają się do pokrewieństwa z nimi.
Żeby zjeść powiedzmy świerszcza,smok musi go upolować.Właściwie nie musi-ale chce!Przecież jest krwiożerczą bestią.A do nieruchomego nie raczy się pofatygować.
Poza tym prawdziwa radość to polowanie!
Smok przygląda się zmartwiałej z przerażenia ofierze i czeka na najmniejszy jej ruch.
Nim ofiara ochłonie i z determinacją spróbuje ratować zycie-smok z radością się szykuje:przymruża oczy,uchyla paszczę,kładzie sterczące kolce po sobie i przyczaja się do skoku.
Jeden ruch spanikowanej ofiary-skok smoka-i po wszystkim….Jeszcze ostatnie kłapnięcie paszczy,oblizujący ją różowy języczek i zadowolona mina.
Jak się już napoluje-rozkłada się na wyspie ciepła i prawie widać jak najedzony trawi…
Do następnego polowania:))

Podobne artykuły

1 odpowiedź do: "CO SMOKI JEDZĄ?? – [3]"

  1. Wela napisał(a):

    Prawdziwa historia jest taka, ze kiedy zabrakło dziewic (cóz, wiemy jak sie teraz dziewczyny prowadzą…) smoki by przetrwać (i potrzebować mniej pożywienia) przeobraziły sie w jaszczurki…

Dodaj komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem *

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin