Gryzonie,  Ssaki,  Zwierzęta

Jak się opiekować świnką morską

Witam wszystkich, w tym artykule powiem wam jak się opiekować świnką morską.

DIETA
Podstawowym elementem w żywieniu świnki jest siano i trawa. Dietę można urozmaicać w różne warzywa i owoce. W sklepie zoologicznym można kupić różne smakołyki dla świnki morskiej np. kolby, biszkopty, nasiona. Do klatki można włożyć patyk na ścieranie ząbków.

PIĘLĘGNACJA
Pielęgnacja zależy od rodzaju sierści naszego pupila. Gdy świnka jest długowłosa należy ją szczotkować max raz na dwa dni żeby utrzymać futerko w dobrej kondycji. Gdy świnka jest krótkowłosa nie trzeba jej tak często szczotkować a utrzymanie włosa w dobrej kondycji jest łatwiejsze. Klatkę na leży sprzątać dwa razy w tygodniu, można użyć trocin albo jak kto woli żwirku. Pazurki obciąć jak się staną przy długie. Na leży wziąść cążki do paznokci i obciąć przed różowym miejscem w pazurku, z przycięciem ząbków należy się zgłosić do weterynaża. Świnkę morską należy kąpać tylko w ostateczności. Jeżeli już zaistnieje taka konieczność należy nalać płytko letniej wody do wanny. Kupić w sklepie zoologicznym szampon dla świnki i delikatnie ją namydlić. Potem delikatnie zmyć pianę prysznicem i wytrzeć świnkę w ręcznik. Potem włączyć suszarkę do włosów na najwolniejszy bieg i osuszyć świnkę, nie może być mokra grozi to zachorowaniem a nawet śmiercią zwierzaka. Kąpać tylko w ciepłe dni.

ARTYKUŁY
Jeśli już zdecydujecie się na kupno zwierzaka należy kupić te przedmioty: klatka, pojnik, paśnik, domek, miseczkę na nasiona. Można też kupić dodatkowe przedmioty np. kula na sianko, hamaczek. Nie kupować koła do biegania grozi to urazem świnki.

4 komentarze

Napisz Komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.