Zwierzęta

Top 6 największe ludojady

Witam, w dzisiejszym zestawieniu przedstawie wam top 6 największych ludojadów w historii świata. Życzę miłego czytania i czekam na komentarze.

6. Krokodyl Gustaw
Jednym z największych ludojadów jest krokodyl nilowy Gustaw. Jest największym współczesnym ludojadem. Grasuje w rzece Ruzizi i w jeziorze Tanganika. Mierzy ponoć 6 m i warzy ok. 1,5 – 2 tony, nie wiadomo ile naprawdę nikt go jeszcze nie zmierzył. Tubylcy uważają że zabija kilka osób w trakcie jednego ataku po czym pojawia się w innym mjscu gdzie znów zabija. Na ciele Gustawa widnieją liczne blizny po kulach, wluczniach itp.jednak jeszcze żadnemu myśliwemu nie udało się zabić Gustawa. Gustaw omija nawet podwodne pułapki drażniąc przy tym myśliwych. W 2010 roku oszacowano że Gustaw zabił ponad 300 osób w rejonach w których żeruje. Podejrzewa się że Gustaw ma około 60-ciu lat. Tłumaczy to jego spryt i przebiegłość.

5. Rekiny z New Jersey
Ataki tych rekinów nastąpiły między 1 a 12 lipca w 1916 roku na wybrzeżu New Jersey.
Za ataki odpowiedzialne są prawdopodobnie żarłacze tępogłowe lub białe. Jednak nie wyklucza się takrze żarłacz tygrysiego który również jest zaliczany do gatunków rekinów niebezpiecznych dla człowieka.
Ataki rekinow stały się później inspiracją do napisania powieści szczęki i nakręcenia filmu pod tym samym tytułem.

4. Pantera z Rudraprayag
Ludojad grasujący w Indiach w okolicach Rudraprayag. W 1918 – 1925 roku. W tym czasie zabił około 125 ludzi.
Przez 8 lat mieszkańcy nie odważyli się poruszać drogą prowadzącą pomiędzy hinduistycznymi świątyniami, Kedrantach i Barinatach, dlatego że ta droga przechodziła przez terytorium pantery. Strach przed panterom doprowadził do tego że miejscowi bardzo rzadko opuszczali swoje domy. Pantera nauczyła się wybijać drzwi, wskakiwać przez okna a nawet przedziurawiać pazurami cienkie gliniane ścianki domów okolicznych mieszkańców. Rosnąca liczba ofiar doprowadziła do interwencji służb brytyjskich, które zleciły zabicie zwierzęcia słynnemu myśliwemu Jimowi Corbettowi. Zabicie kota dokonał jesienią 1925 roku, a w Rudraprayag nadal stoi znak w miejscu upolowania pantery.

3. Tygrys z Champawt
Najsłynniejszy z tygrysów bengalskich który zabijał ludzi. Żerował w dystrykcie Champawt na przełomie XIX/XX wieku. Udokumentowano 434 ofiar tego drapieżnika.
Wielki kot został zastrzelony przez słynnego myśliwego Jima Corbetta, który zabił również pantere z Rudraprayag. Był to jego pierwszy ludojad z około 10 przez niego upolowanych. Sekcja zwłok wskazała że tygrys miał całkowicie zniszczone 2 kły co uniemożliwiało polowanie na zwykłą zwierzynę co sprawiło że stał się ludojadem.

2. Niedźwiedź Kasagake
Mordował w kraju kwitnącej wiśni w wiosce Sankabetsu. Kasagake doznał krzywdy ze strony człowieka za co najprawdopodobniej się mścił. Został postrzelony dwa razy na polu kukurydzy gdzie wyszedł z głuszy by żerować. Później w zemście wtargnoł do domu rodziny Ota gdzie zabił dziecko i porwał ciężarna matkę w głąb lasu. Rozwcieczeni wiesniacy poszli do lasu zabić bestie. Było to bo wiem nie lada wyzwanie bo Kasagake mierzył nie mal 3 m i warzył ponad 400 kg. Po pewnym czasie zabito Kasagake lecz przeklęta wioska Sankabetsu wkrótce opustoszała stając się miastem widmo.

1. Niedźwiedź z Mysore
Wargacz leniwy to przedstawiciel rodziny niedźwiedźowatych. Żywi się głównie termitami oraz różnego rodzaju roślinami. Ale są też wyjątki na przykład ten z Mysore, który upodobał sobie ludzkie mięso. Ten duży drapieżnik dotkliwie zranił 24 osoby, zabił ok. 12, z czego około 3 zostało przez niego pożartych. Motywy jego postępowania nie są do końca jasne, musiał doznać krzywdy że strony człowieka. Inaczej ciężko by było wytłumaczyć tak agresywne zachowania tego gatunku niedźwiedzia. Zdarzają się przypadki ataków na ludzi przez te niedźwiedzie ale jeszcze żaden nie miał tyle ofiar na swoim koncie.
Niedźwiedzia z Mysore zabił słynny myśliwy Kenneth Anderson. By tego dokonać potrzebował aż trzech wypraw.

Pozdrawiam i czekam na komentarze.

14 komentarzy

Napisz Komentarz

Pokaż, że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.