BlogiEuropaPsowateSsakiZwierzęta

Wolfspark Werner Freund – Wilczy Park

Wolfspark Werner Freund

Park powstał w 1977 roku. Jego założycielem jest Werner Freund – niemiecki badacz wilków. Freund prowadził badania behawioralne wilków ponad 30 lat. W celu dokładnego zbadania niektórych społecznych zachowań watahy, po części sam musiał stać się wilkiem.

Z pomocą żony Eriki Mahr oraz miasta Merzig udało mu się stworzyć miejsce, w którym możemy podziwiać wilki. Freund był znany głównie z tego, że częściowo mieszkał i żył z wilkami. Napisał kilka książek o swoim sposobie zachowania się wśród tych zwierząt.

 Zapraszamy na blog Sylwii – Bliżej zwierząt – na spotkanie z wilkami:

Wolfspark Werner Freund

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Wilki w Wolfspark Werner Freund
Wilki w Wolfspark Werner Freund

Polecamy

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.