BlogiMałpyPodróżeSsakiZwierzęta

Park La Montagne des Singes

La Montagne des Singes – małpia góra

Park La Montagne des Singes powstał w 1969 roku. Początkowo zamieszkiwało go 150 osobników makaków berberyjskich. Dziś jest ich już około 300.

Sylwia w trakcie swojej podróży autostopem przez Francję, zatrzymała się w niezwykłym parku, w którym makaki są na wyciągnięcie ręki. Dziś prezentujemy jej wspaniałą relację z odwiedzin w parku, wiele interesujących informacji na temat makaków berberyjskich, a nade wszystko opowieść o magicznym miejscu, gdzie przyroda i dzikie zwierzęta nawiązują wspaniałą więź z ludźmi.

Zapraszamy na blog Sylwii – Bliżej zwierząt – na spotkanie z makakami berberyjskimi, władcami Małpiej Góry:

La Montagne des Singes

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

La Montagne des Singes
La Montagne des Singes

Polecamy

Wybrane specjalnie dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.