Walki bojowników w Azji

Walki bojowników w Azji

Postautor: lacertaagilis » 26 maja 2013, 17:56

Bojowniki syjamskie to ryby, które cechuje wysoki poziom agresji i terytorializm. Osobniki płci męskiej trzymane w osobnych akwariach z przezroczystą przegrodą, wykańczają się ze stresu na sam widok rywala. Wiele osób (sadystów?) przystawia bojownikom lusterka, by mogły się puszyć na swój własny widok. W Azji bardzo popularne są nielegalne walki bojowników, zorganizowane zapewne na wzór walk psów i kogutów. Jak ludzi może cieszyć taka prymitywna rozrywka?
lacertaagilis
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2013, 12:20

Re: Walki bojowników w Azji

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 20:41

To straszne ludzie myślą że zwierzęta nie mają uczuć a najbardziej rzeczowo traktują mniejsze zwierzęta np ryby. Nie mogła bym na to patrzeć no ale zauważmy, że kiedyś ludzie zabawiali się oglądając krwawe walki ludzi (gladiatorów) albo rozszarpywanie przez lwy pogan były to kiedyś najdroższe i najlepsze rozrywki więc chyba ludzie mają coś w sobie okrutnego czego jeszcze z siebie nie wyplewili na przestrzeni tych wielu lat. Moim zdaniem takie walki bojowników są nie moralne i okrutne
lilith
 
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2013, 16:33

Re: Walki bojowników w Azji

Postautor: lacertaagilis » 26 maja 2013, 22:30

Masz rację. Dobre spostrzeżenie odnośnie walk gladiatorów. W ludziach nadal tkwi ta prymitywna część, bardziej zwierzęca, która pragnie krwawej rozrywki. Myślę, że w dzisiejszych czasach, gdyby organizowano walki gladiatorów, to widzów byłoby równie dużo, co w antycznym Rzymie. Świat zmierza niestety w tym kierunku- klonowanie ludzi, które wg. mnie doprowadzi do produkcji żołnierzy, prostytutek oraz niewolników. Łatwo można ludziom wmówić, że to fabrykanty, a nie ludzie- wszystko znowu się zacznie. :( Taką tematykę poruszono w filmie 'The Game', ale także książce i filmie 'Atlas chmur'. ;) Polecam! + Przepraszam za niezłe odejście od tematu, he he!
lacertaagilis
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2013, 12:20

Re: Walki bojowników w Azji

Postautor: Amy000 » 28 maja 2013, 16:58

Masz racje oglądałam te filmy i faktycznie obawiam się że w przyszłości może coś takiego nastąpić. Bardzo fajnym filmem o tej tematyce jest film ,,Wyspa" w którym ,,produkowali" klony w celach transgenicznych , do przeszczepów organów.
Awatar użytkownika
Amy000
 
Posty: 47
Rejestracja: 25 maja 2013, 16:29

Re: Walki bojowników w Azji

Postautor: Tkankowiec123 » 30 gru 2017, 17:42

Ludzie traktują rybki jak towar, rzecz- zabawkę. Nie wiedzą, że tak samo jak my rybka odczuwa ból, cierpienie, a że walka to instynkt, nad którym zapanować nie mogą i który stworzyła natura, to nie ich wina. W naturalnym biotopie bojowników jest dużo więcej miejsca, więc walka rybek zdarza się sporadycznie. Bojowniki są terytorialne, więc czasem tylko wypuszczą się poza swój teren. W akwarium nie ma możliwości do wyznaczenia terytorium, chyba że w jakimś dużo większym akwarium z wieloma kryjówkami i roślinami. Do walki ryby wpuszczane są do pseudoakwariów, takich jak kule czy małe akwarium bez wyposażenia. Zagęszczenie ryb jest ogromne. Bojowniki, zestresowane, walczą ze sobą, bo tak im instynkt nakazuje. Te "turnieje" są podobne do dawnych walk gladiatorów w starożytnym Rzymie. Zamiast areny mamy akwarium, trybuny to my, cezarem jest osoba organizująca która decyduje o życiu i śmierci rybki, gladiatorzy to bojowniki.

Pozdrawiam,
Tkankowiec
Tkankowiec123
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2017, 11:42
Płeć: Kobieta


Wróć do Ryby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron

x