Rak szlachetny

Re: Rak szlachetny

Postautor: donnie darko » 20 maja 2013, 13:38

skrzekot pisze:Należy pamiętać, że wymieniamy tu śladowe ilości gatunków które stanowią olbrzymi problem. Problem ochrony bioróżnorodności dotyczy nie tylko Polski ale całej Europy i świata W USA mają problem z świnio dzikami które uciekły z hodowli i tak intensywnie się rozmnożyły że teraz władze wynajmują specjalne firmy do ich likwidacji.

W tym przypadku nie sposób nie wspomnieć problemów Australii, która raz co raz, jest nawiedzana kolejnymi plagami zwierząt. Z tych najbardziej znanych: plaga ropuch Aga(miały zająć się szkodnikami trzciny cukrowej), plaga królików. Do tego dochodzą jeszcze wielbłądy, dzikie konie, kozy, lisy, karpie europejskie, które stanowią zagrożenie dla tamtejszego ekosystemu.
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: skrzekot » 23 maja 2013, 21:45

Ja słyszałem kiedyś o sytuacji w której wędkarz wyłowił z Warty krokodyla, który był już martwy. Nie wiem co to za człowiek wrzucił tak niebezpieczne zwierze do rzeki ale rozsądku to mu na pewno brakowało.
skrzekot

Postautor: hajstra » 24 maja 2013, 16:53

Ja z kolei słyszałem o wędkarzu który złowił piranie gdzieś w Wielkopolsce na jakimś jeziorze. Ktoś był bardzo nieodpowiedzialny sprzykrzyła się mu hodowla piranii w domu i wypuścił ją do jeziora. Czy już niedługo będziemy musieli się bać o własne 4 litery wchodząc do wody żeby popływać?
hajstra

Postautor: bonasuss » 26 maja 2013, 14:05

No niestety trzeba przyznać że niektórym ludziom brakuje kompletnie wyobraźni, takie piranie mogły by zaatakować jakieś dziecko.
bonasuss

Poprzednia

Wróć do Skorupiaki