kocie myslenie.

Mój kot.

kocie myslenie.

Postautor: ecstasyyyy » 29 wrz 2013, 15:30

Ze względy na fakt, iż jestem kotoholikiem i przyszła studentka psychologii, od zawsze zastanawialo mnie funkcjonowanie kociego mózgu.

Ileż to razy leżalam i patrzyłam sie na myjącego sie kota i próbowałam rozszyfrować jego myśli. Nad czym zastanawia sie przerywając nagle mycie? O tym czy myć dalej łapę czy może zabrać sie za brzuszek? Innym razem, śpiąc jak zabity, budzi sie w środku nocy z miałknueciem i przytula sie do serca?
Czy coś mu sie śniło, jakiś pies go gonił we śnie?
Pytania retoryczne niestety, chciałabym na jeden dzien zamienić sie z kotem.
Niektóre sygnały wysyłane przez kota potrafimy odgadnąć, na podstawie wieloletniej obserwacji i obycia z kotem. Gdy mruczy jest zadowolony. Nie zawsze, bo kiedyś przeczytałam, ze mruczenie może być oznaka negatywnych emocji. Jednak koty domowe, mające wszystko na wyciagnięcie ręki, na pewno włączają swoje "kaloryferki" w podzięce i radości. Mruczenie to uspokaja nie tylko nasze zwierze, ale sprawia, ze także my czujemy sie o niebo lepiej. Najważniejsza cześć kociego ciałka - ogon. Większość właścicieli wie, ze jeśli jest wyciągnięty ku gorze, nasz mruczek jest szczęśliwy. Są rożne pozycje kociego ogona, jednak kazdy kot jest inny i u każdego każde emocje bedą wyrażane niekiedy inaczej. Zauważyłam rownież, ze gdy źrenice u kota są większe, czuje sie on niepewnie i boi sie. Często w takich sytuacjach rozluźniam atmosferę, tym, ze biorę go na ręce. Ktoś mógłby sie śmiać, ze moj kot ma lepiej niż niejedno dziecko. Owszem, ale dzieci potrafią mowić i zawsze spełnimy to, o co nas poproszą, za to zwierzaki maja to do siebie, ze mowić nie potrafią i trzeba wszystkiego domyślać sie samemu. W pewnym sensie jest to dla nas jakas lekcja. Troszczymy sie najlepiej jak potrafimy, karmimy, jak jest taki mus to nawet sadzamy na kuwetkę, po to by w przyszłości przełożyło sie to na matczyna miłość do swojego rodzonego dziecka.
ecstasyyyy

Re: kocie myslenie.

Postautor: sabineczka33 » 29 wrz 2013, 22:52

Polecam film kobieta-kot ;D Tam właśnie jest dużo o kotach, i ta główna bohaterka staje się właśnie czymś w tym rodzaju. xD Ale jest to bardzo fajnie ukazane, bo potem w niej są właśnie cechy kota ;) Także jeżeli cię to interesuje to serdecznie polecam ;D
sabineczka33

Postautor: Pin » 29 wrz 2013, 23:54

Ale Halle Berry za ten film dostała chyba Złotą Malinę ;)
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Postautor: sabineczka33 » 29 wrz 2013, 23:57

Mi się osobiście bardzo podobał ;D
sabineczka33

Postautor: Pin » 29 wrz 2013, 23:59

A ja nie oglądałem :lol:
______