Moja mała kotka

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

Moja mała kotka

Postautor: lokalamuka » 20 lip 2013, 12:42

Około 7 lat temu w wakcje była straszna ulewa. Wszyscy siedzieli w domu jednak mój tata wyszedł na dwór, żeby udrożnić drogę (mieszkamy na wsi). W pewnej chwili usłyszał cichutki pisk. Rozejrzał się, ale nic nie zauważył. Już miał robić krok, kiedy tuż pod stopą zauważył zmoknięte i brudne maleństwo. Przyniósł je do domu. Owinęliśmy je szczelnie ręcznikiem i położyliśmy na moim łóżku. Kiedy już trochę się ogrzało i uspokoiło postawiłam mu mleczko (wiem, że nie jest za dobre dla kotów, ale wtedy o tym nie wiedziałam). Później okazało się, że jest to dziewczynka. Dorastała razem ze mną i stałyśmy się przyjaciółkami na dobre i na złe. Koteczka ma swój charakterek, przychodzi do mnie tylko, kiedy ma na to ochotę. Jest bardzo kochana :) Około 1,5 roku temu nie było jej przez kilka dni, co bardzo mnie martwiło, bo zawsze trzymała się blisko domu i wochodziła na max. kilka godzin. Codziennie ją nawoływałam, ale bez skutku. Pewnego dnia tuż przed snem postanowiłam zawołać ją jeszcze raz przez okno. Tym razem usłyszałam cichutkie miauczenie. Szybko zeszłam na dół, wzięłam latarkę i poszłam w stronę wydawanych dźwięków, a dochodziły one z posiadłości sąsiadów, którzy przyjeżdżają tylko w wakacje. Okazało się, że kotka weszła do starej przyczepy kempingowej i nie mogła wyjść. Jakoś odchyliłam drzwi i udało się wydostać mój skarb :) Później wiele razy zastanawiałam się, co by było, gdybym wtedy jej nie zawołała albo jej nie usłyszała... Ale na szczęście są to tylko domysły :)

Tak wyglądała, gdy była mała:
Obrazek
lokalamuka

Re: Moja mała kotka

Postautor: lokalamuka » 20 lip 2013, 12:43

A tak mniej więcej wygląda teraz (zdjęcie jest z przed bodajże 2 lat)

Obrazek
lokalamuka

Postautor: Okapi » 20 lip 2013, 15:49

Bardzo fajna historia. Cieszę się że uratowaliście kotkę i to dwukrotnie.
Swoją drogą masz uroczą kotkę - fajne zdjęcia.
Cieszę się, że są tacy ludzie na forum jak Ty i Twój tata.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: zazu.ja » 28 lip 2013, 11:02

Wspaniała historia, też mam znalezioną pręgowaną kotę :) Gdy moja mama rano wychodziła do pracy wbiegła na klatkę, śmierdziała benzyną. Zaopiekowaliśmy się nią i teraz nazywa się Maja :P
zazu.ja

Wróć do Ciekawe historie