komary

komary

Postautor: skrzekot » 20 maja 2013, 20:29

Czy znacie jakieś skuteczne sposoby prze tymi owadami. Ja słyszałem ze nie lubią zapachu wanilii, próbowałem kiedyś z olejkiem ale nic nie dawało dalej cięły gdzie popadnie później człowiek wraca ze spaceru jak jeden wielki czerwony bąbel. Czekam na podzielenie się waszymi doświadczeniami. ;)
skrzekot

Re: komary

Postautor: donnie darko » 21 maja 2013, 15:50

Jeśli chodzi o dom, to ja w swoim pokoju założyłem moskitierę do okna (koszt około 10 zł). Nieprzespane noce zakończyły się i nie przybywa już plam na ścianach ;), wystarczy tylko nie zapominać zamykać drzwi. Na balkonie od kilku lat sadzę komarnicę, której liście mają bardzo intensywny, charakterystyczny zapach odstraszający komary. (sadzonka około 2 zł).
Jeśli chodzi o spacery, to zakupiłem w aptece naklejki (plastry), które trzeba przykleić do ubrania i w zeszłym roku całkiem dobrze działały albo to ja miałem szczęście ;)
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: skrzekot » 22 maja 2013, 8:02

Ja z kolei zaobserwowałem że komary jeśli występują w bloku to mają zasięg mniej więcej do 4 piętra wyżej ich nie można spotkać raczej trzymają się do wcześniej wspomnianej wysokości.
skrzekot

Postautor: żbik » 22 maja 2013, 12:38

W zeszłym roku wykonałem pułapkę, która wyłapała mi mnóstwo komarów. Jest bardzo prosta do zrobienia. Potrzeba tylko plastikowej butelki (np. po wodzie), trochę wody, drożdży i cukru. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki "pułapka na komary" i od razu znajdziecie dokładny przepis.
Moja babcia z kolei sadzi i kładzie na parapecie kocimiętkę ;) . W tym roku i ja to zrobię, aby się przekonać o jej działaniu.
Awatar użytkownika
żbik

Postautor: hajstra » 24 maja 2013, 16:29

Żbik ten twój patent na pułapkę z wody drożdży i cukru jest świetny muszę go koniecznie wypróbować w tym sezonie. A co do kocimiętki to podobno przyciąga tez kotki , możesz mieć na parapecie trochę większe zwierzaki niż komary.
hajstra

Postautor: Momo » 25 maja 2013, 17:33

Myślę że zapach wanilii zadziałał wręcz odwrotnie z tego co wiem komary uwielbiają słodki a wanilia jak wiadomo ma dość słodki zapach, ale spodobał mi się pomysł z moskitierą chyba będę musiała coś takiego wykombinować bo komary robią się coraz nieznośniejsze .
Momo

Postautor: Okapi » 25 maja 2013, 20:15

Ja pomysł z siatką w stosuję od paru lat i jest to najlepsza sprawa jaką można "dla" komarów zrobić.
Ściany są rzeczywiście czyste i śpisz spokojnie.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 2:37

Też muszę coś takiego zrobić bo komary nie dają mi żyć zwłaszcza w nocy, niestety problem ten nie dotyczy nas tylko w domu ale także i na zewnątrz. Używałam różnych sprayów komarobójczych ale nie dawały zbyt dużych efektów i do tego nie ładnie pachną. Może macie pomysł jak zwalczyć te paskudy ? Była bym wdzięczna za odpowiedz i myślę że nie tylko ja bo problem dotyczy nas wszystkich zwłaszcza w tej porze roku.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 11:46

Racja te spreje to ściema i wyciąganie kasy, słyszałam że są takie świeczki które się zapala i odstraszają one komary chociaż to trochę śmieszne bo światła raczej je przyciąga, więc pewnie chodzi o zapach. Może i jest to skuteczne ale chyba tylko wtedy gdy robimy grilla bo przecież po nocach ze świeczką chodzić nie będę :D zabawnie by to wyglądało, a w nocy to nawet trochę mrocznie.
lilith

Postautor: donnie darko » 27 maja 2013, 21:32

Amy000 pisze:Też muszę coś takiego zrobić bo komary nie dają mi żyć zwłaszcza w nocy, niestety problem ten nie dotyczy nas tylko w domu ale także i na zewnątrz. Używałam różnych sprayów komarobójczych ale nie dawały zbyt dużych efektów i do tego nie ładnie pachną. Może macie pomysł jak zwalczyć te paskudy ? Była bym wdzięczna za odpowiedz i myślę że nie tylko ja bo problem dotyczy nas wszystkich zwłaszcza w tej porze roku.

Nie bardzo rozumiem. Zwalczanie komarów bezpośrednio na zewnątrz jest bezcelowe. Byłaby to syzyfowa praca, ponieważ komary przylatywałyby w nieskończoność.
Jeśli chodzi o zwalczanie ich w domu, to kilka sposobów już wymieniliśmy w tym temacie. Co jeszcze? Koleżanka wkłada do kontaktu wtyczkę, która po rozgrzaniu uwalnia jakiś związek odstraszający i zabijający komary. Do tej pory pamiętam jak pod samym kontaktem było mnóstwo "trupów" komarów. Nazwy producenta nie pamiętam.
Dobrym sposobem jest też odkurzacz, w szczególności taki wodny. Na początku trzeba trochę poćwiczyć i nabrać wprawy (np. próbować wciągnąć komara przykładając rurę odkurzacza od dołu). Ten sposób ma jedną wadę-nie możesz z niego skorzystać w środku nocy, więc polecam zrobić to najpóźniej przed położeniem się do łóżka ;)
Awatar użytkownika
donnie darko

Następna

Wróć do Owady