Zwierzak-najlepszy przyjaciel człowieka.

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

Zwierzak-najlepszy przyjaciel człowieka.

Postautor: trololo » 30 wrz 2013, 19:29

Czy zgadzacie się ze stwierdzeniem zawartym w tytule? Bo ja,jak najbardziej tak. Przykładowo: Kiedy miałam 7 lat dostałam od rodziców na święta chomika. Chomik - uroczy mały gryzoń. :) Jak wiadomo początki są trudne,toteż pierwsze dni z nowym pupilem do najłatwiejszych nie należały. Minęło kilka tygodni zanim chomik oswoił się ze mną,a ja z nim. Zawsze wracając ze szkoły do domu pierwsze co robiłam,to sprawdzałam co u mojego Kazia (bo tak chomika nazwałam :D ). Regularnie uzupełniałam jego pokarm i nalewałam wodę do pojnika,czyściłam klatkę. No i oczywiście starałam się z nim bawić jak najczęściej (w granicach rozsądku,bo przecież nie mogłam go przemęczać ani zmuszać :( ). To wszystko bardzo nauczyło mnie obowiązkowości oraz poczucia odpowiedzialności za żywą istotę,a to wydaje mi się ważne,szczególnie w okresie kiedy dziecko uczy się rozróżniać złe i dobre rzeczy,jak również szuka wzorów do naśladowania. Niestety dwa lata później chomik zachorował,był to nowotwór. Wizyty u weterynarza przynosiły poprawę,lecz na krótko,więc zwierzak wkrótce umarł. :( Bardzo płakałam. Ktoś może sobie pomyśleć,że to oczywiste,iż dzieci płaczą w takich sytuacjach,ale ja uważam,że to nie jest jedynie tego kwestia. Moim zdaniem jest to kwestia stwierdzenia zawartego w tytule. Zwierzę to naprawdę najlepszy przyjaciel człowieka. Łatwo przywiązujemy się do swoich pupili,dbamy o nie i staramy się by było im jak najlepiej,robimy się wrażliwi na to,co czują. Jak wcześniej wspomniałam,uczymy się obowiązkowości i czujemy się odpowiedzialni. Pupile stają się częścią naszej codzienności,naszymi przyjaciółmi,dlatego tak trudno jest się pogodzić z ich nagłą utratą.
trololo

Re: Zwierzak-najlepszy przyjaciel człowieka.

Postautor: sabineczka33 » 30 wrz 2013, 20:26

Myślę że ze zwierzętami, jest jak z ludźmi ;) jeżeli pokochamy i stracimy, to tak samo będziemy cierpieć ;D
sabineczka33

Re: Zwierzak-najlepszy przyjaciel człowieka.

Postautor: trololo » 30 wrz 2013, 21:09

Masz rację :)
trololo

Wróć do Ciekawe historie