Chomik Podróżnik :)

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

Chomik Podróżnik :)

Postautor: Anamika » 07 wrz 2013, 23:54

Miałam kiedyś chomika syryjskiego,który uwielbiał podróżować :D
Pewnego razu siedząc sobie przy komputerze,poczułam coś przebiegającego mi po nodze.Przeczuwając,że to Max-mój chomik-od razu sprawdziłam jego klatkę.Okazało się,że miałam rację,znalazłam go za komputerem :)
Następnym razem gdy Max uciekł z klatki po męczących poszukiwaniach,znalazłam go w moich ubraniach :)
Podczas mojej pierwszej lekcji w pewien piątek,zaglądając. do plecaka,ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu,ujrzałam chomika na książkach!To było zadziwiające,zwłaszcza,że dzień wcześniej zabezpieczyłam otwór klatki metalową kratką,a więc chomik nie miał szans na wydostanie się.Od razu krzyknęłam "Proszę pani,mam chomika w plecaku!",co wywołało najpierw zdziwienie,a potem salwę śmiechu :D
Oczywiście chomikiem na przerwie zajęłam się z koleżankami należycie-zrobiłyśmy mu prowizoryczną klaytkę z podziurawionego opakowania po lizakach ze sklepiku.
Nigdy nie zapomnę tego zdarzenia :lo
Anamika

Re: Chomik Podróżnik :)

Postautor: Art » 08 wrz 2013, 12:00

Nie wiem, czy wiesz, że wszystkie udomowione chomiki syryjskie pochodzą od 3 lub 4 chomików :)?
Co ciekawe, pierwsze chomiki syryjskie trafiły do Polski dopiero w 1950 roku.
Artur
Awatar użytkownika
Art

Postautor: jarediron » 11 wrz 2013, 18:43

Dobrze, że np. ktoś nie rzucał Twoim plecakiem bo z chomikiem byłoby kiepsko..
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Postautor: mimi2307 » 30 wrz 2013, 23:31

Wyobrażam sobie Twoje zaskoczenie kiedy ujrzałaś znajomą mordkę w plecaku :D.
Miałam swego czasu chomika - Zdzisławem się zwał - i takie ucieczki były niezwykle uciążliwe. Co prawda nigdy nie wpakował się do mojego plecaka, ale gdy wylazł z klatki złapanie go graniczyło z cudem - niesamowite jak takie maleństwo potrafi szybko zwiewać!
Mimi
Awatar użytkownika
mimi2307

Postautor: Everett » 02 paź 2013, 20:34

Skąd pomysł, aby chomika nazwać Zdzisław :)?
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: mimi2307 » 02 paź 2013, 22:09

No cóż, jedną z moich licznych słabości jest nadawanie zwierzakom imion oddających w jakiś sposób ich naturę - i najlepiej żeby przy tym zabawnie brzmiały :).

I tak Zdzisław był niezwykle ruchliwym chomikiem, który niewiele spał a wciąż coś robił - czy to zabawiał się w kołowrotku, czy zmieniał aranżację wnętrza klatki przekopując trociny, czasem podejmował desperackie próby ucieczki. A pierwszy człon imienia Zdzi - znaczy ("zdziałać"). Zdzisław działał non stop :).
Do Zdzisława dopasowuje się fretka dumnie zwana Mścisławem - a to ze względu na szczególnie wredny charakter - moje wiecznie obandażowane ręce mówią same za siebie :D.
Czasem takie dobranie imienia zajmuje mi tydzień czy dwa obserwacji, zawsze jednak znajdzie się jakieś adekwatne :).
Mimi
Awatar użytkownika
mimi2307

Postautor: Okapi » 02 paź 2013, 22:14

Kapitalny pomysł z tymi imionami.
Nie sądziłam, że można w tak interesujący sposób podchodzić do imion, wyławiając ich cechy i tworząc ciekawe imiona.
Fajne, podoba mi się :)
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Wróć do Ciekawe historie