Papugi

Papugi

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 2:13

Mieliście jakieś papużki ? A może macie jakieś swoje ulubione. Myślę że są to piękne zwierzęta i warto poświęcić im tu trochę czasu. Piszcie jakie jest wasze zdanie na ten temat albo wasze doświadczenia z papużkami. Ja najbardziej lubię faliste są małe i łatwe w utrzymaniu i nie są zbytnio hałaśliwe. A co wy myślicie ?
Awatar użytkownika
Amy000

Papugi

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 3:02

Mieliście jakieś papużki ? A może macie jakieś swoje ulubione. Myślę że są to piękne zwierzęta i warto poświęcić im tu trochę czasu. Piszcie jakie jest wasze zdanie na ten temat albo wasze doświadczenia z papużkami. Ja najbardziej lubię faliste są małe i łatwe w utrzymaniu i nie są zbytnio hałaśliwe. A co wy myślicie ?
Awatar użytkownika
Amy000

Re: Papugi

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 3:06

Miałam papugę nimfę świetne stworzenie. Była bardzo towarzyska i mądra. Uwielbiałam ją niestety zdechła ale dożyła prawie 10 lat. To mój ulubiony gatunek są ładne i mądre. Nie przepadam za falistymi, nie da ich się wielu rzeczy nauczyć i są za małe, fakt że są ciche w porównaniu do nimf ale to chyba jedyny ich atut. Lubi ptaki zwłaszcza papugi ale nimfy to zdecydowanie numer 1 :D .
lilith

Postautor: Okapi » 26 maja 2013, 12:48

Kiedy oglądam zdjęcia papug, to nie mogę oderwać od nich oczu.
Są przepiękne, kolorowe, a co istotne mądre. Czytałam, że w przypadku niektórych gatunków należny im poświęcać podobną ilość czasu co małemu dziecku :shock:
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: bonasuss » 26 maja 2013, 13:36

Ja gdy byłem mały miałem kilka falistych, bardzo mądre zwierzaki potrafią nawet naśladować pojedyncze dźwięki. Moja ulubiona samiczka przeżyła u mnie 12 lat i pewnego pięknego dnia przyszedł kotek sąsiada i jakimś cudem otworzył klatkę która stała na balkonie. Nie potrafię powiedzieć co się stało czy zjadł wszystkie czy może uciekły.
bonasuss

Postautor: bonasuss » 26 maja 2013, 13:44

Bardzo podobają mi się Ary nie tylko przez to że są kolorowe ale również przez to że można nauczyć je mówić a taka papuga powtarzająca jakieś słowa to bardzo fajna sprawa.
bonasuss

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 14:14

O to smutne mam nadzieje że jednak udało im się uciec było by mniej drastyczne. Moją falistą musiałam oddać z powodu alergii, mam nadzieje że trafiła w dobre ręce bo byłam do niej przywiązana mimo że przebywała u mnie tylko niecałe 2 lata. Lilith nie zgadzam się z tobą nie oceniaj zwierząt jeśli nic o nich nie wiesz te ptaki są również bardzo mądre.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: skrzekot » 26 maja 2013, 16:38

Mój kuzyn miał kiedyś Rozelle królewskie są to bardzo piękne i kolorowe ptaki. Nawet kilka razy udało mu się dochować młodych. Są bardzo mądre nauczyły się naśladować dzwonek telefonu tak wiernie że nie wiadomo było czy ktoś dzwoni czy papużki znowu robią sobie żarty.
skrzekot

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 20:13

O Rozelle bardzo ładnie ubarwione ptaki, podobają mi się, troszkę przypominają taką miniaturkę Ary. Hehe to z tym dzwonkiem musiało być zabawne i zarazem irytujące. Papugi to bardzo zabawne i przyjazne ptaki zwłaszcza gdy żyją w pojedynkę i są oczywiście oswojone. Wielu ludzi nie docenia ich jako pupilów bo uważają że ptaki są mało ciekawe co jest oczywiście nie prawdą.
lilith

Postautor: donnie darko » 28 maja 2013, 18:56

Ja niestety nigdy nie miałem okazji hodować papug, ale było to pasją wielu ludzi z mojego otoczenia. Jako, że marzyłem zawsze o takim zwierzątku, to bardzo często ich odwiedzałem.
Sąsiad miał ogromną hodowlę papug falistych (chyba z 20 klatek albo i więcej). Potrafiłem siedzieć u niego w piwnicy codziennie po kilkadziesiąt minut i obserwować co porabiają.
Koleżanka miała parkę nimf. To fakt, były bardzo mądre i słuchanie ich głosów było przyjemnością.
Wujek z kolei nie miał papug, ale miał za to kilka kanarków w kuchni. Strasznie podobało mi się ich delikatne ubarwienie i śpiewy, które były permanentnie trwały.
Awatar użytkownika
donnie darko

Następna

Wróć do Ptak