"Pływanie" z rekinami

"Pływanie" z rekinami

Postautor: Kasia33 » 11 paź 2013, 12:53

Czasami zastanawiam się czy miałabym odwagę wejść do klatki przy której pływały by rekiny. Wydaje mi się, że w moim przypadku zawał gwarantowany. A wy odważylibyście się na nurkowanie w klatce obok której pływają rekiny np. rekiny ludojady?

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia33

Re: "Pływanie" z rekinami

Postautor: Magoos » 11 paź 2013, 13:25

To musiałoby być niezapomniane przeżycie :)

Z pewnością wymaga odwagi i dobrego oswojenia z wodą.
Z drugiej strony klatka jest raczej na tyle mocna, że rekin jej nie powinien uszkodzić, chociaż błędy ludzkie zawsze się zdarzają...
Jak w wesołym miasteczku, od czasu do czasu czytamy, że gdzieś zawaliła się np. karuzela...

Gdyby tu coś nie wyszło, to cóż, rekiny miałyby ponadprogramowy posiłek ;)
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: sabineczka33 » 11 paź 2013, 14:19

Klatka wydaje się bezpieczna. A takie coś można by było długo wspominać ; D
sabineczka33

Postautor: Kasia33 » 11 paź 2013, 14:47

heheh Dokładnie tak Magoos :-D Cóż, a człowiek miał by problem w tedy. Na pewno takie przeżycie pozostało by na długo.
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: bax » 11 paź 2013, 18:58

Pobyt w klatce byłby w 100% bezpieczny i na pewno dałby nam niezapomniane przeżycie, ale prawdziwego kopa powinno dać pływanie z rekinami bez takiego zabezpieczenia. Jest to możliwe, lecz bardzo ryzykowne - rekiny nie atakują nie prowokowane, dodatkowo istnieją techniki pozwalające na uspokojenie rekina (np. udawanie martwego i bezwładne unoszenie się na wodzie), ale zwierzę kieruje się instynktem i jak wiadomo nie zawsze można przewidzieć co zrobi. Osobiście chciałbym doświadczyć takiej adrenaliny. Prawdę mówiąc nigdy nie myślałem o tym na poważnie, ale jeśli prowadziłbym listę rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią, to pływanie z rekinami byłoby na drugim miejscu. Zaraz po skoku ze spadochronem :)
bax

Postautor: Kasia33 » 11 paź 2013, 19:20

Ja chyba nie zdecydowałabym się zaryzykować na pływanie z rekinami, nawet gdybym była w klatce. Wolę pływać z delfinami. Planuję kolejny wyjazd do mojej koleżanki na Florydę. Chcę znowu pływać z delfinami.
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Peter » 11 paź 2013, 20:25

Bax, Ty naprawdę lubisz ryzyko - jak nie pająk, to rekiny... :)
Ale nie rób jeszcze tej przedśmiertnej listy ;)
Peter
Awatar użytkownika
Peter

Postautor: Okapi » 11 paź 2013, 20:29

Kasia33 pisze: [...] Planuję kolejny wyjazd do mojej koleżanki na Florydę. Chcę znowu pływać z delfinami.

Tym pływaniem z delfinami narobiłaś nam wszystkim ogromnego apetytu. Ja wpisałam to na swoją listę marzeń, może niekoniecznie "przedśmiertnych", ale szybciej ;)
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Kasia33 » 11 paź 2013, 20:56

Moja lista marzeń na pewno nie jest tak ekstremalna jak twoja Bax. Na mojej liście marzeń z dzieciństwa na pierwszym miejscu była praca z delfinami, może to dokonać się nie udało ale pływanie z tymi wspaniałymi zwierzętami to najlepsza rzecz jaka mi się przydarzyła. Na drugim miejscu mam jazdę konną.
Awatar użytkownika
Kasia33

Wróć do Rekiny