Największe drzewa świata.

Największe drzewa świata.

Postautor: Michał » 10 lip 2013, 16:46

Ostatnio przeczytałem kilka artykułów na temat największych drzew świata oraz o baobabach i muszę przyznać, ze jestem nimi zafascynowany.
Hyperion z Redwood 116 metrów wysokości czy największy baobab w Afryce aż 47 metrów w obwodzie i 16 metrów średnicy zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Zastanawiałem się także, w jaki sposób mierzone są te drzewa (wysokość) i okazało się, że najbardziej dokładna jest metoda najprostsza, choć niestety z drugiej strony wymagająca najwięcej wysiłku - trzeba się wspiąć na czubek drzewa i opuścić taśmę do podstawy drzewa.

Pomimo osiągnięć techniki (dalmierze laserowe), nie da się również ze względu na położenie (środek lasu) obliczyć ich wysokości na podstawie długości cienia, cały czas pozostaje nam wspinanie.
Michał
Awatar użytkownika
Michał

Re: Największe drzewa świata.

Postautor: Okapi » 11 lip 2013, 13:13

Przeczytałam kilka artykułów na temat baobabów i przyznam, że jestem zdumiona, że drzewa te mają tak wiele zastosowań. Oczywiście niesamowite są ich pnie, ale tworzenie lin, soków, czekolady a nawet w jednym z nich jest bar jest doprawdy zaskakujące.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Re: Największe drzewa świata.

Postautor: Everett » 12 lip 2013, 14:51

Największe drzewa zazwyczaj kojarzą się nam z ogromnymi sekwojami, czy niesamowitymi baobabami.
Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej najwyższym drzewem w znanej nam historii był eukaliptus (ponad 140 metrów).
Nie posiada aż tak masywnego pnia jak mamutowce, czy sekwoje, ale niedźwiadki koala maja gdzie się wspinać.
Swoją drogą jestem ciekawa, czy wybierają aż tak wielkie drzewa, czy jednak te nieco mniejsze eukaliptusy.
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Wróć do Drzewa