Zwierzęta które odegrały dużą rolę w historii

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

Zwierzęta które odegrały dużą rolę w historii

Postautor: Amy000 » 28 maja 2013, 22:23

Zwierzęta uczestniczą w naszym życiu od wielu lat, pomagają nam w ciężkich pracach, chronią i wykonują wiele różnych funkcji. Wiele jest zwierząt które odznaczyły się w naszej historii. Myślę że warto było by o nich wspomnieć ponieważ rzadko się o tym mówi.
Awatar użytkownika
Amy000

Słynny niedźwiedź Wojtek.

Postautor: Robert » 29 maja 2013, 0:00

Myślę, że warto przypomnieć słynnego niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył Armii dowodzonej przez generała Andersa. Miś Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino. "Żołnierze wspominają, że Wojtek uwielbiał jazdę wojskowymi ciężarówkami – w szoferce, a czasami na pace, czym wzbudzał sporą sensację na drodze. Lubił też zapasy z żołnierzami, które na ogół kończyły się jego zwycięstwem: pokonany leżał „na łopatkach” a Wojtek lizał go jęzorem po twarzy." To cytat z Wikipedii :)
Robert
Awatar użytkownika
Robert

Re: Zwierzęta które odegrały dużą rolę w historii

Postautor: Amy000 » 29 maja 2013, 9:09

Hehe fajnie chciała bym mieć takiego Wojtka :D
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: Michał » 29 maja 2013, 12:43

To w prawdzie postacie fikcyjne, ale proponuję o nich tutaj wspomnieć. W końcu Szarik z "Czterech pancernych" czy Cywil z "Przygód psa Cywila" powinny mieć tutaj swoje godne miejsce. Jestem poza tym przekonany, że większość dzieci wierzy, że Szarik istniał naprawdę.
W końcu jak mawiał Smoleń, gdybyśmy mieli dwie takie załogi, to sami byśmy tę wojnę wygrali :)
Michał
Awatar użytkownika
Michał

Postautor: donnie darko » 29 maja 2013, 19:10

Łajka! W latach 50-tych XX wieku została pierwszym żywym stworzeniem umieszczonym na orbicie okołoziemskiej. Ze zwykłego kundelka stała się postacią znaną na całym świecie. Jej imię pojawia się w piosenkach, wierszu, powieści, komiksie, grze, a podobizna była umieszczana na znaczkach pocztowych. Ponadto Łajka może się poszczycić własnym pomnikiem :D
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: Amy000 » 04 cze 2013, 10:24

Może nie nawiązuje to do historii, a bardziej do teraźniejszości ale słyszałam o czymś takim jak ,,dogoterapia". Psy pomagają dzieciom w terapiach rehabilitacyjnych, zachęcają do ćwiczeń, i wyzwalaniu pozytywnych emocji. Myślę że jest to bardzo fajna sprawa.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: lilith » 04 cze 2013, 10:26

Amy nie zapominaj o psach przewodnikach które również pomagają niepełnosprawnym, wielu niewidomych może dzięki nim funkcjonować, myślę że to piękne że człowiek i pies potrafią współpracować i ułatwiać sobie wzajemnie życie
lilith

Pies, który uratował Napoleona.

Postautor: Everett » 05 cze 2013, 12:05

Pies, który uratował Napoleona.

Wszyscy zapewne wiedzą, iż Napoleon został zesłany na Elbę. Mało kto zapewne zna jednak pewien wątek z tej historii, gdzie w roli głównej wystąpił Nowofundland.
Napoleon miał podobno do tego stopnia dość wyspy i strażników, że wskoczył do wzburzonego morza. Na jego szczęście, czy nieszczęście, wskoczył za nim nowofundland, który go uratował.
Historia nie wspomina jednak nazwy tego bohaterskiego psa.
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Wróć do Ogólnie