Ludzkie zachowania zwierząt

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

Ludzkie zachowania zwierząt

Postautor: lilith » 28 maja 2013, 19:18

Powstał już dział w którym wypisywaliśmy zwierzęce pozostałości w ludziach (które nie zostały wyparte przez ewolucje ) więc może teraz popiszemy o ludzkich zachowaniach zwierząt. Chodzi o takie zachowania wrodzone czyli np. szczury śnią jak ludzie, w snach tych często starają się rozwiązać problemy napotykane w dniu (np. wydostanie się z labiryntu.) Albo też zachowania wyuczone np. w moim wypadku nauczyłam moją papużkę dawania całusów :D.
Piszcie o ciekawostkach tego typu albo ciekawych sztuczkach których nauczyliście swoich pupilów.
lilith

Re: Ludzkie zachowania zwierząt

Postautor: Amy000 » 29 maja 2013, 9:10

Ja swoją papużkę nauczyłam wygwizdywać kolędę, goście zawsze mieli z tego radochę.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: donnie darko » 29 maja 2013, 16:44

lilith pisze:Chodzi o takie zachowania wrodzone czyli np. szczury śnią jak ludzie, w snach tych często starają się rozwiązać problemy napotykane w dniu (np. wydostanie się z labiryntu.)

Nie wiesz czy na podstawie ludzkiego EEG można również ocenić o czym śni człowiek?

Słonie-czytałem kiedyś, że przeżywają żałobę i urządzają "pogrzeby" po śmierci współtowarzysza.
Sroki-ich zamiłowanie do świecidełek (kolczyków, pierścionków, łańcuszków, obrączek, szkiełek) kojarzy mi się z zachowaniem niektórych kobiet ;).
Psy-słyszałem, że niektórzy właściciele nauczyli je popijać piwo dla towarzystwa.
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: Hyonuku » 05 paź 2013, 20:10

Tak, sroki to rasowe kobiety :).
Awatar użytkownika
Hyonuku

Wróć do Ogólnie