Sterylizacja zwierząt

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

Sterylizacja zwierząt

Postautor: donnie darko » 20 maja 2013, 14:33

Co sądzicie na temat wykonywania zabiegu sterylizacji u zwierząt? Wiem, że ten temat budzi liczne kontrowersje i zdania są podzielone.
Ja uważam, że sterylizacja jest słuszna i potrzebna. Z jednej strony jest to działanie wbrew naturze, ale z drugiej strony liczba korzyści z jej wynikających przeważa szalę.
Awatar użytkownika
donnie darko

Re: Sterylizacja zwierząt

Postautor: skrzekot » 20 maja 2013, 20:05

100% za ludzie mają mniej problemów, lepiej aby zwierzaka wysterylizować niż później topić szczeniaki gdzieś w rzece albo wywozić do lasu i tam zostawić na pastwę losu.
skrzekot

Postautor: hajstra » 21 maja 2013, 13:00

Do końca się z tym zgodzić nie można chyba nikt z nas na forum nie chciał by aby mu coś wycięto.
hajstra

Postautor: skrzekot » 22 maja 2013, 7:47

Z wysterylizowanym zwierzakiem jest mniej problemu, takie zwierzaki są mniej agresywne, bardziej czyste i w przypadku suczki mamy spokój z sforą adoratorów która potrafi otoczyć suczki nie wysterylizowane.
skrzekot

Postautor: żbik » 22 maja 2013, 12:26

Gdybym był w posiadaniu psa lub kota również nie zdecydowałbym się na zabieg sterylizacji. Nie mam zamiaru poprawiać natury, a ludzie, którzy zdecydowali się na zwierzę powinni wiedzieć, że będą mieli pewne obowiązki i powinni pilnować bardzo uważnie swoich pupili. Problem niekontrolowanego rozmnażania zostałby praktycznie ograniczony do zera. Sterylizacja jest bardzo inwazyjna, a zabieg operacyjny niesie za sobą zawsze jakieś ryzyko, poza tym zwierzę po nim nie będzie już takie samo jak przed.
Awatar użytkownika
żbik

Postautor: bonasuss » 22 maja 2013, 13:28

Tak zgadza się że ludzie którzy kupują sobie jakiegoś pupila powinni liczy się z masa obowiązków jakie ich czekają, niestety często zdarza się że ktoś kupuje zwierzaka bo ma taki kaprys, albo myśli że to będzie zabawka niestety gdy się znudzi zostaje albo oddany albo co gorsze porzucony. Ludzie nie powinni kupować zwierząt pod wpływem impulsu, należny taka decyzje przemyśleć rozważy wszystkie za i przeciw i dopiero po takiej analizie zdecydować się na zakup
bonasuss

Postautor: skrzekot » 23 maja 2013, 21:42

W niektórych Polskich miastach jest prowadzona akcja darmowej sterylizacji psów i kotów wystarczy udać się z pupilkiem do weterynarza a on wykona zabieg.
skrzekot

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 11:37

Mój brat przygarnął kota, niestety rodzice nie zgodzili się go trzymać w domu więc żyje sobie na ogrodzie ale i tak go wysterylizowaliśmy, myślę że słusznie ponieważ jest pełno bezdomnych małych kotów które często mają problem z przetrwaniem a w ten sposób przynajmniej ograniczyliśmy trochę to. Więc uważam że zabieg ten mimo iż trochę drastyczny to jednak jest słuszny.
lilith

Postautor: skrzekot » 26 maja 2013, 16:58

Dzięki sterylizacji kotki pozbawione są instynktu którym pchane narażają się na wiele niebezpieczeństw często znikając na całe tygodnie podczas okresu godowego, przeprowadzony zabieg pozwala właścicielowi czuć się bardziej pewnie bez obaw że jego czworonożny przyjaciel wpadnie gdzieś pod samochód albo zostanie pogryziony przez psy.
skrzekot

Postautor: Aneczka » 29 maja 2013, 20:34

Czasami adoptując psiaka ze schroniska już przeszedł on tam sterylke. Ja niestety do końca tego nie popieram. Każda sunia powinna mieć chociaż raz młode. Ale z drugiej strony patrząc na ilość psów w schronie to stwierdzam, że jest to jedyne dobre rozwiązanie aby nie było w naszym państwie tyle bezdomnych psów jak i kotów. Są również tacy pseudo- ludzie, którzy kupują sobie suczkę rasowca aby rodziła im młode szczeniaki. Po co? Oczywiście dla zysku. A to jest chore! Psa powinni mieć mądrzy ludzie.
Aneczka

Wróć do Ogólnie