ZBYT ogolnie na ogolne.

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

ZBYT ogolnie na ogolne.

Postautor: Hyonuku » 27 wrz 2013, 21:43

Wybralam te sekcje forum ze wzgledu na wielka niewiadoma, ktora siedzi w mojej glowie.
Niewiadoma dotyczaca gatunku, rodzaju, ba- nawet krolestwa. Znawcy musza wybaczyc moja haniebna niewiedze, jednak nature kocham za nic, po prostu, nie potrzebuje wiedziec o niej zbyt wiele, by czerpac z radosc i sile.
Przeczytajcie moja historie, przyjrzyjcie sie uwaznie zdjeciu i odpowiedzcie na nurtujace mnie pytanie.

Podczas tegorocznego pobytu w Polnocnej Islandii wiele sie zdarzylo. Moje oczy mialy najwieksza radosc sposrod wszystkich czesci ciala (nie wspomne o wymeczonych nogach i zmarznietej skorze)- bowiem widzialy naprawde duzo.
Wiele podrozuje, jednak takiej obfitosci wszystkiego nie napotkalam w zadnym innym miejscu na Ziemi.
Przede wszystkim wulkany, mnostwo wulkanow, dostojnie wygladajacych, odstraszajacych swa wyniosloscia.
Ogromne lodowce, wspaniale komponujace sie ze swiecacym sloncem, kry lsniace posrod zimnych rzek.
Rzeki, ZORZE POLARNE, tecze, tykajace GEJZERY.
Pokazny wachlarz cudownosci natury, tego, co ofiaruje Nam wszystkim.
Ale nie w tym sek.

Podczas przechadzki brzegiem kamienistej, czarnej(doslownie) plazy, wsrod tysiaca muszli, roslin, kamieni- napotkalam TO COS, rodzaju nijakiego. Sympatycznie wygladajace, nieco niewinnie, inne od wszystkich.
Na poczatku utozsamilam TO z roslinka, jedna z wielu roslinek zagubionych na plazy, do czasu, gdy dostrzeglam, ze to COS.. oddycha ! Powoli, mocno, konkretnie- co jakis czas porusza swoim.. wnetrzem.
Zdziwilam sie niesamowicie, jednak jeszcze bardziej uleglam magii, gdy na moim palcu pojawil sie czerwony punkt, ktory zaczal bolec.. (Ugryzienie ? Urojenie ?).
Odstawilam to czym predzej na leniwie lezacy kamien, jednak po czasie stwierdzilam, ze jezeli to COS zyje, lepiej poczuje sie w wodzie. Ostroznie wiec i z taktem wrzucilam TO do wody (Dobrze zrobilam ?).
W drodze powrotnej do domu ta sytuacja stanowila meritum moich mysli, a palec z biegiem czasu zaczal zdrowiec.
Jednakze blado-czerwony punkt pozostal do dzisiaj.

Kochani- czy jestescie w stanie okreslic IMIE tego osobnika ? Z kim mialam do czynienia ?
Podejrzewam, ze jest popularny, jednakze nie w moim kregu :).

Jeszcze jedno- przepraszam za brak polskich znakow, pisze z innego kraju (syndrom braku polskich znakow), gdzie takze jest ocean, jednak TEGO CZEGOS brak.. :D :).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz !
Awatar użytkownika
Hyonuku

Re: ZBYT ogolnie na ogolne.

Postautor: Hyonuku » 27 wrz 2013, 21:46

TO TO !
Awatar użytkownika
Hyonuku

Postautor: Hyonuku » 27 wrz 2013, 22:04

A to kilka zdjec z pobytu w AMAZING ICELAND.
Awatar użytkownika
Hyonuku

Postautor: Okapi » 27 wrz 2013, 23:06

Przepiękna jest Islandia na Twoich zdjęciach.
Niesamowicie wygląda dom na tle ośnieżonego szczytu.
Z jednej strony czarne wulkaniczne skały i plaże (jak na Teneryfie), z drugiej mnóstwo zieleni.
I, domyślam się, czyste powietrze :)
________
Nie mam jednakże pojęcia, jak nazywa się Twoje znalezisko :)

Pozdrowienia.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Hyonuku » 28 wrz 2013, 2:54

Czesc OKAPI !
Szczerze napisawszy, w Islandii nie musisz starac sie robic dobre zdjecia, to automatyczne, przyroda tak dziala na obiektyw ;).
Dziekuje, masz racje z CZARNYMI plazami.
Awatar użytkownika
Hyonuku

Postautor: Robert » 28 wrz 2013, 12:00

Hyonuku, czy to wrodzona skromność :)?

Sama przyroda nie wystarczy, trzeba umieć jeszcze patrzeć przez obiektyw, czyli posiadać umiejętność doboru odpowiedniej kompozycji.
A Twoje zdjęcia jak widać są naprawdę fajne :)
Robert
Awatar użytkownika
Robert

Postautor: Hyonuku » 28 wrz 2013, 12:51

Moze masz racje, Robert- przegladajac wiele zdjec, nie widac w nich klimatu, po prostu.

Tak, Islandia to ´obozowisko´ filmow, podczas mojego pobytu wloczyl sie w okolicach lodowcow we Wschodniej czesci Matt Damon z Anne Hathaway (nagrywano nowy film Christophera Nolana), niestety nie mialam okazji ich dorwac :).
Awatar użytkownika
Hyonuku

Postautor: Magoos » 28 wrz 2013, 13:02

Szkoda, mogłabyś mieć z nimi fotkę i autograf :)
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: sabineczka33 » 29 wrz 2013, 22:57

Aż chciało by się pojechać ;)
sabineczka33

Postautor: Pin » 29 wrz 2013, 23:36

...żeby zobaczyć Matta Damona z Anne Hathaway ;)
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Następna

Wróć do Ogólnie