znaczenie zwierząt w życiu człowieka...

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

znaczenie zwierząt w życiu człowieka...

Postautor: 14kasienka » 01 sie 2013, 0:12

Czy najlepszym przyjacielem człowieka może być zwierzę??? Gdy siadam wieczorem i rozmawiam ze swoim psem to nie zaliczam się do tych "innych","dziwnych"...??? I gdy powiem mu wszystko co mi na sercu leży i gdy wytłumaczę mu dlaczego zrobiłam coś tak a nie inaczej to czy nie jestem dziwna bo jest mi wtedy lepiej,lżej...mam dom,rodzinę ,przyjaciół jestem szczęśliwa...ale to właśnie mój pies jest moim powiernikiem,mordą budzącą mnie z rana swoim sapaniem,pierwszym który wita mnie po powrocie z pracy,moim azylem bezpieczeństwa...to mój wierny kompan,jest ze mną od zawsze .. i nie chcę nawet myśleć co ze mną będzie gdy jego już nie będzie...cieszę się życiem i każdą chwilą .Tak- mój pies to część mojej rodziny!!!! I kocham go całym sercem!!!!!!
14kasienka

Re: znaczenie zwierząt w życiu człowieka...

Postautor: Everett » 01 sie 2013, 1:11

Chyba odbieram to podobnie do Ciebie.
Ta nieprzemijajaca radość jaką widzisz w oczach swego psa, jest bezcenna.
Możesz mieć wspaniałych ludzi wokół siebie, ale pies jest oddany Tobie zawsze i do końca.
Czuje kiedy jest Ci smutno i źle, cieszy się kiedy może Cię obudzić i z radością wita po powrocie do domu...
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: 14kasienka » 05 sie 2013, 20:54

mam nadzieję że jest sporo osób które podzielają nasze zdanie.. choć może część z nich nie zdaje sobie do końca sprawy ze znaczenia psiaka w domu... czasami zabawa z psem potrafi poprawić humor w mgnieniu oka ( przynajmniej ja tak mam )...tylko zaczęłam zdawać sobie sprawę że kiedyś go zabraknie i co wtedy ?? mam za złe sama sobie że AŻ tak jestem do niego przywiązana,że będzie mi ciężko gdy odejdzie... już widzę że że częściej się męczy,więcej śpi i odpoczywa,nie biega za piłką tak jak dawniej... nie ma dwóch takich samych ludzi i nie ma dwóch takich samych psów...nie zastąpię go żadnym.. nie potrafiłabym
14kasienka

Postautor: Andrzej » 05 sie 2013, 22:40

14kasienka pisze:mam nadzieję że jest sporo osób które podzielają nasze zdanie.. choć może część z nich nie zdaje sobie do końca sprawy ze znaczenia psiaka w domu... czasami zabawa z psem potrafi poprawić humor w mgnieniu oka ( przynajmniej ja tak mam )...tylko zaczęłam zdawać sobie sprawę że kiedyś go zabraknie i co wtedy ?? mam za złe sama sobie że AŻ tak jestem do niego przywiązana,że będzie mi ciężko gdy odejdzie... już widzę że że częściej się męczy,więcej śpi i odpoczywa,nie biega za piłką tak jak dawniej... nie ma dwóch takich samych ludzi i nie ma dwóch takich samych psów...nie zastąpię go żadnym.. nie potrafiłabym

W moim życiu było już kilka psów. Każdy na swój sposób był inny i niezapomniany.
Każdy z nich wnosił do mojej rodziny mnóstwo energii i radości.
Przemijanie jest czymś naturalnym, choć my tak tego nie chcemy postrzegać.
Niestety psy żyją od nas dużo krócej, więc obserwujemy jak się rozwijają, są naszymi najbardziej oddanymi przyjaciółmi i niestety odchodzą.
Musisz się z tym pogodzić.
Kiedy odejdzie, będziesz go na zawsze miała w sercu i będziesz o nim pamiętała.
Uśmiechnij się do niego i ciesz się razem z nim.

Wow, zrobił nam się wątek szalenie nostalgiczny :)
Andrzej
Awatar użytkownika
Andrzej

Wróć do Ogólnie