Wielki powrót?

Wielki powrót?

Postautor: sabineczka33 » 23 wrz 2013, 22:54

Dinozaury wyginęły, nikt nie może temu zaprzeczyć, zostają nam spekulacje o tym jak to się stało i dlaczego. Mam propozycję. Zamiast grzebać w przeszłości, może zajrzyjmy w przyszłość? Czy myślicie że powrót dinozaurów na naszą planetę jest możliwy? Czy ,,Park Jurajski" może być kiedyś naszą rzeczywistością? Jak by się to mogło dokonać? I najważniejsze pytanie, jak zmieniło by to dziej naszej ludzkości?
sabineczka33

Re: Wielki powrót?

Postautor: Peter » 23 wrz 2013, 23:45

Nie wiem, czy będzie to możliwe, ale chyba wszyscy chcielibyśmy je zobaczyć na własne oczy :)
Każdy marzył o podróży w czasie i zobaczeniu dinozaurów na żywo.

Japończycy z Rosjanami pracują nad przywróceniem do życia mamutów na Syberii. Jeśli im się to powiedzie, to kto wie, czy wkrótce nie zobaczymy T. rexa na własne oczy.
Peter
Awatar użytkownika
Peter

Postautor: sabineczka33 » 23 wrz 2013, 23:48

To by było coś wielkiego! ;D Coś czuję że nauka rozwija się w takim tempie iż za niedługo wszystko będzie możliwe ;)
sabineczka33

Postautor: Jananas » 24 wrz 2013, 0:10

Myślę, że nie. Były przystosowane do odpowiednich warunków klimatycznych i przede wszystkim atmosferycznych. Możliwe, że nie radziłyby sobie ze współczesnymi, zaawansowanymi pasożytami, albo nie dałyby rady utrzymać populacji. Próbować zawsze można, pytanie, kto wyłoży na to kasę i ile to by kosztowało.
Jananas

Postautor: Everett » 24 wrz 2013, 0:14

Jananas pisze:Myślę, że nie. Były przystosowane do odpowiednich warunków klimatycznych i przede wszystkim atmosferycznych. Możliwe, że nie radziłyby sobie ze współczesnymi, zaawansowanymi pasożytami, albo nie dałyby rady utrzymać populacji. Próbować zawsze można, pytanie, kto wyłoży na to kasę i ile to by kosztowało.

Pewnie masz rację z pasożytami, czy bakteriami. W końcu dziwnym trafem to właśnie wszystkie dinozaury wyginęły a inne zwierzęta pozostały (ssaki gady, płazy).

Kiedy wspomniałeś o pasożytach, przypomniała mi się Wojna światów Wellsa, w której kosmici wyginęli właśnie z powodu bakterii...
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: Magoos » 24 wrz 2013, 0:16

Jananas pisze: [...] Próbować zawsze można, pytanie, kto wyłoży na to kasę i ile to by kosztowało.

Nie zdziwiłabym się gdyby Google na to wyłożyło kasę. Finansują różne dziwne pomysły :)
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: sabineczka33 » 24 wrz 2013, 0:17

Ale jakie zyski miało by z tego Google?
sabineczka33

Postautor: Magoos » 24 wrz 2013, 0:20

Każdy, kto odtworzyłby dinozaury zarobiłby na tym krocie.
Poczynając od samej "technologi" odtwarzania, która zapewne zostałaby opatentowana, jak to wielkie korporacje mają w zwyczaju, a na parkach z dinozaurami kończąc.
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: sabineczka33 » 24 wrz 2013, 0:22

To co zabieramy się za tworzenie dinozaurów? ;D
sabineczka33

Postautor: Everett » 24 wrz 2013, 0:37

Jestem przekonana, że panowie w czerni już dawno się za to zabrali :)
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Następna

Wróć do Wielkie wymieranie